Futbalista Sparty v súboji o loptu s hráčmi Liverpoolu, foto:ig/liverpoolfc

Slavii ani Sparte odveta nevyšla: Debakel na Anfield, tri góly Milánčanov na Edene

Futbalisti Slavie Praha sa s Európskou ligou rozlúčili v osemfinále. Vo štvrtkovom odvetnom súboji podľahli doma AC Miláno 1:3, keď už od 20. minúty hrali bez vylúčeného Tomáša Holeša. V prvom zápase na pôde súpera prehrali 2:4. Slovenský obranca Michal Tomič nastúpil za český klub od druhého polčasu, na lavičke náhradníkov začal pre menšie zranenie aj krídelník Ivan Schranz, ktorý nastúpil v 83. minúte.

Slavii ani Sparte odvety nevyšli

Slavia začala odvážne a už v 14. minúte šancu Mojmíra Chytila zneškodnil Mike Maignan. Brankár AC musel však už po 20 minútach pre zranenie striedať, nahradil ho Marco Sportiello. O chvíľu neskôr prišiel kľúčový moment zápasu, kapitán „zošívaných“ Holeš neúmyselne šliapol na nohu Davidemu Calabriovi a dostal červenú kartu, rozhodca ju udelil až po dlhom študovaní videa. Hostia presilovku okamžite využili, brankár Jindřich Staněk ešte zneškodnil úniky Christiana Pulisica a Rafaela Leaa, ale následne už inkasoval. Skóre otvoril v 34. minúte Pulisic, vzápätí profitoval z prihrávky Thea Hernandeza zblízka Ruben Loftus-Cheek a tesne pred prestávkou namieril spoza šestnástky výstavne Leao – 0:3. V druhom polčase sa už hostia nikam nehnali a strážili si náskok. Domácim dovolili v závere už len znížiť, na konečných 1:3 skorigoval presnou strelou spoza pokutového územia Matěj Jurásek.

Mohlo by vás zaujímať:

1. Podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický počas tlačovky v apríli 2022.
  2. Jožo Pročko, poslanec. Zdroj: screenshot video FB / Jožo Pročko

Do štvrťfinále postúpil aj Olympique Marseille, po víťazstve 4:0 v prvom stretnutí s Villarrealom mu v odvete v Španielsku stačila aj prehra 1:3. West Ham zmazal jednogólové manko z úvodného zápasu vo Freiburgu (0:1) a prebojoval sa medzi najlepšiu osmičku vďaka domácemu vysokému triumfu 5:0. Dva góly anglického klubu strelil Mohammed Kudus.