eReport.sk
Karol Praženica, foto:tasr

Senica má nového trénera, za kormidlo sa postaví bývalý hráč Hajduku Split


Novým trénerom futbalistov FK Senica sa stal Karol Praženica, ktorý sa dohodol s vedením fortunaligového klubu na kontrakte do konca prebiehajúcej sezóny. Pozíciu asistenta obsadil Branislav Mráz.

Pri kormidle nahradili dvojicu Anton Šoltis – Ivan Lapšanský, ktorí skončili v mužstve po sobotnej domácej prehre s AS Trenčín (2:3). „Senica je prvoligový klub, ktorý má históriu. Pracovať na najvyššej trénerskej úrovni je pre každého trénera česť, to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol prijať ponuku klubu,“ uviedol Praženica pre web Záhorákov.

Prvý slovenský hráč v Lige majstrov

Päťdesiatročný kouč má za sebou bohatú hráčsku kariéru, ako prvý slovenský futbalista okúsil prestížnu Ligu majstrov v drese chorvátskeho Hajduku Split. Okrem iného pôsobil aj v Česku, Nemecku, Grécku a Maďarsku. S trénerskou kariérou začal v Rimavskej Sobote a Liptovskom Mikuláši, neskôr vyskúšal prvoligový angažmán v Dunajskej Strede, kde bol asistentom chorvátskeho trénera Tomislava Mariča.

Foto: ig/fksenica

Cieľ je jasný

Po pôsobení na Žitnom ostrove viedol FK Železiarne Podbrezová ako hlavný tréner, naposledy pôsobil v Zlatých Moravciach, ktoré v sezóne 2018/2019 dokázal zachrániť vo Fortuna lige po tom, čo ViOn preberal počas zimnej prestávky z posledného miesta tabuľky. Podobne je na tom teraz Senica, ktorá po 20. kole figuruje na poslednej dvanástej priečke s dvojbodovou stratou na jedenáste Michalovce.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Senica má nového trénera, za kormidlo sa postaví bývalý hráč Hajduku Split

Futbal