Hráči Slovana, foto:ig/škslovan

Slovan porazil DAC, Michalovce privítali Nitru

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotnom šlágri záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy nad DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Svoje prvé ligové góly v belasom drese strelil krídelník Vladimír Weiss, triumf Slovana spečatil po prestávke Moha. Úradujúci majster sa priblížil k obhajobe titulu, pred DAC má na čele tabuľky už desaťbodový náskok. Desaťkolová nadstavbová časť sa začne úvodnými zápasmi na budúci víkend. Slovanu zo zdravotných dôvodov chýbali viacerí hráči, medzi nimi aj stálice zo základnej zostavy Holman, Ratao a Pauschek. Hostia pricestovali v plnej sile, v porovnaní s duelom proti Michalovciam spravil tréner.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FC Nitra 1:0. O jediný gól zápasu sa v 88. minúte postaral Dimitrios Popovits.