eReport.sk
Robert Kaliňák, foto:fb/r.k.

AKTUALITA Premiér je mimo ohrozenia života, ale jeho stav je naďalej vážny, informoval Robert Kaliňák


Vicepremiér Kaliňák uviedol, že prevoz predsedu vlády Fica do inej nemocnice v najbližšom období nie je plánovaný ani možný, ale dodal, že prognózy sú pozitívne.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) je momentálne mimo ohrozenia života. Jeho stav je naďalej vážny. V nedeľu o tom informovali námestník Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Milan Urbáni a vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Pozitívna prognóza

„Na základe ranného konzília lekárov môžeme konštatovať, že pacient je momentálne mimo stavu ohrozenia života. Jeho stav je naďalej veľmi vážny a potrebuje dlhú dobu a pokoj na rekonvalescenciu. Pevne veríme, že všetko pôjde dobrým smerom,“ uviedol námestník.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. NAKA zasahuje, polícia SR
  3. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Vicepremiér doplnil, že prevoz predsedu vlády do inej nemocnice v najbližšom období nie je plánovaný ani možný. Vzhľadom na stabilný zdravotný stav premiéra s pozitívnou prognózou avizoval, že ďalšie dni bude o situácii informovať nemocnica v pravidelných stanoviskách.

„Všetci veríme, že jeho fyzická konštitúcia je natoľko silná, aby sme každý deň mohli veriť v jeho skoré zotavenie, i keď to budeme určite počítať minimálne na týždne,“ doplnil Kaliňák. Cesta za rekonvalescenciou bude podľa neho ťažká a bolestivá.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AKTUALITA Premiér je mimo ohrozenia života, ale jeho stav je naďalej vážny, informoval Robert Kaliňák

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: