eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Ruské sily napredujú vo svojej ofenzíve! S ťažkosťou to priznáva ukrajinská armáda


Ukrajinská armáda v pondelok uznala, že ruské sily napredujú vo svojej ofenzíve Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny.

Ruské sily napredujú vo svojej ofenzíve

Rusko obnovilo ofenzívu v Charkovskej oblasti v piatok 10. mája a v uplynulých dvoch dňoch ruské ministerstvo obrany hlásilo dobytie deviatich obcí. „Nepriateľ v súčasnosti dosahuje taktický úspech,“ uviedol generálny štáb ukrajinskej armády v pravidelnej správe o situácii na sociálnej sieti.

V Charkovskej oblasti sa boje v súčasnosti sústreďujú v okolí mesta Vovčansk, ktoré leží len päť kilometrov od ruských hraníc, uvádza generálny štáb. Ruská armáda aj napriek veľkým stratám nasadila do bitky o Vovčansk ďalšie jednotky a podľa Ukrajiny na mesto útočí až päť ruských práporov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke 35-ročná Anna Ševčenková zachraňuje veci zo svojho domu zničeného bombardovaním v ukrajinskom meste Irpiň 3. mája 2022.
  2. Mimoriadna situácia

Ruské vojská okupovali Vovčansk od začiatku invázie vo februári 2022. Počas jesennej ukrajinskej protiofenzívy v Charkovskej oblasti sa z mesta stiahli. V súčasnosti v meste stále žije asi 3500 ľudí, vyplýva z údajov Ukrajiny.

Pokus o roztiahnutie frontovej línie?

Podľa gubernátora Charkovskej oblasti Oleha Synehubova podnikajú Rusi v oblasti útoky v malých skupinách v snahe roztiahnuť frontovú líniu. „Nepriateľ sa ju (frontovú líniu) snaží úmyselne roztiahnuť útokmi v malých skupinách a z nových smerov,“ cituje Synehubova agentúra Reuters. Gubernátor tiež povedal, že ukrajinským silám sa zatiaľ darí držať ruských vojakov späť. No hrozí, že boje by sa mohli rozšíriť aj do nových obcí a miest.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruské sily napredujú vo svojej ofenzíve! S ťažkosťou to priznáva ukrajinská armáda

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: