eReport.sk
DAC Dunajská Streda - FK Pohronie, foto: tasr

Dunajská Streda tesne porazila Vion, Pohronie nedalo šancu Senici


Futbalisti FC DAC Dunajská Streda zvíťazili v 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:0. FK Pohronie porazilo Senicu vysoko 3:0.

Jubileum pre Divkoviča

Pred zápasom klubové vedenie zagratulovalo Makovi Divkovićovi, ktorý proti ViOnu nastúpil na stý zápas v drese Dunajskej Stredy. AKO 21-ročný sa stal najmladším hráčom v histórií klubu, ktorý to dosiahol. Prvá šanca v zápase prišla v 15. minúte, keď centrovanú loptu Müller poslal hlavičkou nad. V 20. minúte Ďubekov rohový kop Pintér z prvej poslal nad. Prvá polhodina prešla bez výrazných šancí. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, avšak s viacerými chybami na oboch stranách.

Pevná obrana Vionu

Dunajská Streda sa dostávala do pokutového územia ViOnu, avšak obrana stála na pevných nohách. V 32. minúte to vyskúšal strelu z 25 metrov Kovaľ, ale bol nepresný. V 40. minúte prišla prvá vážnejšia šanca, Ramirezovu strelu z hranice pokutového územia však Chovan vyrazil. Na druhej strane vyskúšal Jedličkovu pozornosť Menich. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, naďalej sa hralo medzi šestnástkami. V 58. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Ramirez, ktorý po centri z päťky poslal loptu nad. V 62. minúte pohrozil Čonka, ale mieril vedľa. V 70. minúte po Blackmanovej prihrávke vypálil Divković, ale mieril vedľa.

Úradoval najlepší strelec ligy

V 75. minúte DAC išiel do vedenia, keď Kalmár z 23 metrov peknou strelou poslal loptu do siete – 1:0. Dunajská Streda aj po góle zostala v útočnom ťažení, držala viac loptu na kopačkách. V 87. minúte sa dostal k strele Ramirez v pokutovom území, odrazenú loptu poslal na bránu Balić, ale Chovan výborne chytil. V 88. minúte sa dostal k strele aj Dávid Hrnčár, avšak jeho strela letela vedľa. V 89. minúte DAC zvýšil vedenie, po Davisovom centri Ramirez hlavou poslal loptu do siete – 2:0. Moravcami.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dunajská Streda tesne porazila Vion, Pohronie nedalo šancu Senici

Futbal