eReport.sk
DAC vs. MŠK Žilina, foto:ig/mskzilina

Žilina v Dunajskej Strede stavila na ofenzívu, Staňo: Hráme pre diváka


Futbalisti Žiliny predviedli v nedeľnom šlágri 20. kola Fortuna ligy na ihrisku Dunajskej Stredy sympatický výkon, odmenou im bol bod za remízu 1:1. Domáci si pripísali druhý nerozhodný výsledok v tomto roku a na vedúci Slovan Bratislava strácajú v tabuľke sedem bodov. Tretia je Žilina so sedembodovým odstupom za DAC.

Najlepší strelec ligy presedel zápas na tribúne

Dunajská streda nastúpila bez svojho najlepšieho strelca Zsolta Kalmára a k dispozícii nebol ani vykartovaný Andrij Balič. „Kalmár má svalové zranenie, ktoré utrpel v Trenčíne. Uvidíme, ako na tom bude cez týždeň. Veríme, že v strede týždňa sa pripojí k mužstvu. Nechýbal iba Kalmár, ale aj Balič. Hráči však podali aj bez nich dobrý výkon,“ povedal po zápase tréner DAC Bernd Storck. Oba tímy preferujú útočný futbal a najmä v druhom polčase sa prelievala hra z jednej strany na druhú. Ofenzívne nastavenie prinieslo Žilinčanom vyrovnanie, keď Taofiq Jibril v úvode druhého dejstva odpovedal na zásah Iona Nicolaescua z 10. minúty.

Foto: ig/mškžilina

Staňo sa z výkonu svojich zverencov tešil

„Teším sa, že zápas mal šťavu a bol zaujímavý pre diváka. Musíme zvládať prechodové fázy smerom dopredu a dozadu. Chceme hrať pre diváka, agresívne v prechodových fázach. Samozrejme, súper nás môže za to potrestať, ale dnes sme boli nebezpeční, mali sme množstvo situácii, keď sme mohli zápas rozhodnúť,“ uviedol tréner Žiliny Pavol Staňo. Pod priaznivý výsledok hostí sa podpísal aj brankár Samuel Petráš, ktorý zmaril niekoľko šancí Dunajskej Stredy: „Mohli sme z toho vyťažiť viac. V druhom polčase sme kontrolovali duel a mali sme aj viac šancí“.

Foto: ig/mškžilina

Dominik Kružliak chcel tri body

Na druhej strane vládlo sklamanie. Podľa Dominika Kružliaka domáci podali dobrý výkon, za ktorý by si zaslúžili tri body: „Dobre sme vstúpili do zápasu. Dali sme gól, mali sme ešte aj viacero šancí, škoda, že sme do polčasu nepridali aj ďalší. V druhom polčase Žilina na nás vyletela, z prvej šance v zápase dala gól po našej chybe na ľavej strane. Potom sme prevzali iniciatívu. Aj Divkovič mal šancu, škoda, že to tam nepadlo. Výkon nebol zlý, ale sme sklamaní, že sme nevyhrali. Náskok Slovana je väčší, naša šanca je menšia. Ale stále je ešte veľa kôl pred nami. Musíme sa pozerať na seba, ísť od zápasu k zápasu a verím, že sa vrátime na víťaznú vlnu.“

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilina v Dunajskej Strede stavila na ofenzívu, Staňo: Hráme pre diváka

Futbal