Kyriakos Savvidis a hráč DAC Isaac Davies, foto:taasr

Futbalisti Slovana Bratislava majú po druhom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul už 11-bodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou.

Slovan vyrovnal vďaka spornej penalte

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v sobotnom stretnutí 2. kola skupiny v skupine o titul vo s MŠK Žilina 2:2. Tri góly v zápase padli z pokutových kopov, ten záverečný premenil v štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu Ratao a zachránil pre domácich aspoň bod. Práve posledná penalta bola odpískaná za veľmi sporného momentu.

Sporná penalta Slovana v závere zápasu:

Zdroj: video:yt/škslovan

DAC v gólovej prestrelke so Spartakom

DAC však zaváhanie Slovana nevyužil a na druhý deň nezískal na ihrisku Spartaka Trnava ani bod. O jeho prehre 2:3 v krajskom derby rozhodol v nadstavenom čase severomacedónsky útočník Milan Ristovski a Spartak sa vďaka víťazstvu priblížil k tretej Žiline na rozdiel troch bodov. ViOn Zlaté-Moravce si v poslednom kole pred reprezentačnou prestávkou poradil s Trenčínom 1:0.

Zostrihy zápasu DAC – Spartak Trnava

Zdroj: video:yt/dac

Chcú sa zachrániť

Vzácne vyrovnaná ja skupina o udržanie sa, keď šieste Pohronie a posledné Michalovce delia od seba len tri body. Pohronie sa vyšvihlo vďaka výhre 3:2 v Nitre, Michalovce v sobotu utrpeli prehru 0:2 na ihrisku Ružomberka. Z dna tabuľky sa vyhrabala Senica, ktorá si vďaka gólu Tomáša Maleca poradila so Sereďou 1:0.