Hráči Slovana, foto:ig/škslovan

Slovan získal po tretí raz za sebou titul, Weiss zažil víťaznú premiéru

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný jedenásty majstrovský titul v ére samostatnosti. Zabezpečilo im ho sobotňajšie víťazstvo v Zlatých Moravciach 4:0 v predposlednom 9. kole nadstavby Fortuna ligy, po ktorom majú na čele tabuľky nedostihnuteľný náskok.

Do bránky Slovana sa vrátil Greif, v zostave domácich chýbal krídelník Hrnčár, ktorý je s dvanástimi asistenciami suverénne na čele tejto štatistiky v celej FL. Do prvej vážnejšej príležitosti sa chcel po prihrávke Ďubeka vrútiť Kyziridis, no skôr, než stihol zakončiť, ho v šestnástke odzbrojil Pauschek. V 16. minúte prvýkrát výraznejšie pohrozili hostia, po centri De Marca dopadla hlavička Strelca z hranice šestnástky na brvno. O päť minút neskôr opečiatkoval brvno Daniel z piatich metrov po prihrávke Weissa. V 24. minúte opäť prišiel center „belasých“ z ľavej strany, tentoraz si naň do pokutového územia nabehol Holman, jeho poloakrobatický pokus zablokovala domáca obrana. O ďalšie dve minúty a po ďalšom centri De Marca zľava sa už Bratislavčania presadili, strelou z prvej ľavačkou k bližšej žrdi otvoril skóre Strelec.

Tímy si náznaky šancí vypracovali po štandardných situáciách a z hry preveril Kyziridis strelou spoza šesnástky Greifa. Stav sa opäť zmenil v 42. minúte, Weiss predviedol individuálnu akciu stredom ihriska, prihral Strelcovi a ten popri brankárovi Chovanovi zasunul loptu do siete a pripísal si svoj druhý zásah v stretnutí. Hostia mali dvojgólový náskok a od definitívneho zisku majstrovského titulu ich delila už len druhá štyridsaťpäťminútovka. Po zmene strán zväčša pokračoval scenár z prvého polčasu, keď toho domácim pred svojou bránkou príliš nedovolili a Greif nemal veľa práce. Naopak, sami sa častejšie dostávali do útočnej fázy. Zlaté Moravce sa pripomenuli takmer po hodine hry, po odrazenej lopte Ďubek z nádejnej pozície netrafil priestor troch žrdí.

Slovan Bratislava získal tretí titul v rade

Zdroj: ig/slovan

Ešte viac istoty na kopačky „belasých“ mohol po sólovom prieniku onedlho pridať Holman, položil si už aj Chovana, príliš dlho však otáľal so zakončením, až sa mu do cesty postavil Čonka a zblokoval jeho strelu do odkrytej bránky na roh. Vzápätí Weiss vymyslel center do šestnástky a ponúkol hetrik Strelcovi, ale ten zblízka neusmernil polovysokú loptu do bránky. Na opačnom konci sa z diaľky odvážil vypáliť Čonka, viac však Greifa vystrašila strieľaná prihrávka Balaja, ktorá presvišťala cez celé pokutové územie. Hoci ViOn ožil a aj sa osmelil dopredu, v krátkom časovom slede dvakrát inkasoval. Striedajúci Henty, ktorý bol na trávniku iba chvíľu po tom, ako nahradil dvojgólového Strelca, sa v rozpätí 74. a 76. minúty sám stal dvojgólovým strelcom.

Najprv si posunul loptu na os ihriska a zakrútil ju do rohu bránky. Chovana prekonal aj po ďalšej akcii, pri ktorej dostal kolmicu od Rabiua, nabehol si medzi dvoch stopérov a druhým dotykom skóroval k žrdi. Triumf mohol v závere riadneho hracieho času ešte zveľadiť Božikov, jeho krížnu delovku zo signálu po štandardke vyrazil Chovan.