eReport.sk
Juraj Cintula Zdroj: YT

Hoaxy o atentátnikovi: Matica slovenská a Slovenskí branci usvedčili protivládne médiá z klamstva


Opäť sa potvrdilo, že bývalé mienkotvorné médiá, dnes už otvorene protivládne, svojmu pôvodnému poslaniu dali už dávno zbohom a naplno sa oddali snahám tvoriť realitu. Jednoducho povedané, venujú sa propagande.

Snahy protivládnych médií zbaviť sa zodpovednosti za vytvorenie monštra v podobe atentátnika Juraja C. vychádzajú na zmar. Ich snahy totiž nie je možné oprieť o realitu. Fakty hrajú proti nim a cítiť z nich zúfalosť. Po neúspešnom pokuse (napr. TU a TU) začleniť atentátnika do koaličného tábora sa zúfalo pokúšajú novou kampaňou presvedčiť verejnosť aspoň o tom, že útočník nepatrí ani do jedného tábora. Ani do opozičného ani do koaličného, že išlo o zmäteného staršieho pána a jeho profilácia je vraj zložitejšia. Tak určite. My sa však dnes ešte pristavíme pri ich pôvodnom naratíve.

Hoaxy protivládnych médií o atentátnikovi

Protivládne médiá sa hneď po atentáte na premiéra celou svojou váhou vložili do kampane, ktorej cieľom bolo vykresliť strelca ako člena tábora priaznivcov súčasnej koalície. Že realita je celkom opačná autor už preukázal v predchádzajúcom článku. Dnes preto len drobné doplnenie.

Ako dôkaz, že Juraj C. patril do koaličného tábora, chceli protivládne médiá použiť dve staré fotky. Na jednej sa Juraj C. nachádzal v spoločnosti Slovenských brancov. Druhá fotografia pochádzala z prostredia Matice slovenskej.

Faktom je, že predmetné fotky existujú a sú autentické. Podľa protivládnych médií to však údajne stačí na to, aby bolo všetko jasné. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy. Fotky sú jednak zhruba 8 rokov staré a rovnako tak pri nich zamlčali kontext. Pre potreby propagandy to však protivládnym médiám poslúžilo výborne.

My si teraz chýbajúci, protivládnymi médiami zámerne zamlčaný kontext doplníme, pretože k fotkám sa vyjadrili obe dotknuté organizácie. Tak Matica slovenská ako aj Slovenskí branci. Nerobte si však priveľké nádeje a v protivládnych médiách doplnenie kontextu nečakajte.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Prezident SR Ivan Gašparovič (vpravo) prijal predsedu vlády SR Roberta Fica
  3. Ibi Maiga
  4. NAKA zasahuje, polícia SR
  5. Andrej Danko.
  6. Podpredseda parlamentu a strany Smer-SD Ľuboš Blaha

Chýbajúci kontext

Predsedníctvo Matice slovenskej vo svojom vyhlásení uviedlo, že vlastníci médií, ktoré spájali Maticu a atentátnika, a im slúžiaci novinári sa snažia v spoločnosti vyvolať dojem, že strelec z Handlovej s nimi nemá ideologicky nič spoločné, ba práve naopak, že za jeho údajnou radikalizáciou stojí opačná názorová strana.

„Opak je však pravdou. Vo svojich tvrdeniach zašli tak ďaleko, že Cintulu označili za člena Matice slovenskej. Tieto lži kategoricky odmietame, pretože sa v žiadnom prípade nezakladajú na pravde. Juraj Cintula nie je členom Matice slovenskej, dokonca v minulosti ostro vystupoval proti samotnej ustanovizni a jej vedeniu,“ uvádza národná inštitúcia.

Portál Štandard sa telefonicky spojil s bývalým šéfom Slovenských brancov Petrom Švrčekom. „Dištancujeme sa od toho, že by bol útočník kedykoľvek naším členom. To sú klamlivé informácie, ktoré sú v médiách podsúvané,“ vyjadril sa Švrček.

„Osobne som tohto pána stretol asi na tridsať minút pred ôsmimi rokmi,“ vysvetlil ďalej s tým, že Cintula ich kontaktoval z vlastnej iniciatívy a ponúkol prednes básne na jedinom zhromaždení.

Takže nech sa páči. Opäť sa potvrdilo, že bývalé mienkotvorné médiá, dnes už otvorene protivládne, svojmu pôvodnému poslaniu objektívne a nezaujato informovať dali už dávno zbohom a naplno sa oddali snahám manipulovať realitu. Jednoducho povedané, venujú sa propagande. Dobrou správou je, že v tom prestávajú byť úspešní.

Zdroj: Štandard, .týždeň, Denník N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hoaxy o atentátnikovi: Matica slovenská a Slovenskí branci usvedčili protivládne médiá z klamstva

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre