Do futbalového neba odišla ďalšia futbalová legenda a veľká hviezda - Franz Beckenbauer. Zdroj TASR

Futbalový svet smúti: Zomrela futbalová legenda, nemecký „Kaiser“ Franz Beckenbauer

Futbalové nebo má vo svojich radoch ďalšiu skvelú svetovú hviezdu. Na druhý svet sa v nedeľu pobral 78-ročný legendárny futbalista Bayernu Mníchov a nemeckej reprezentácie Franz Beckenbauer. Na klubovej úrovni si zaknihoval ako hráč Bayernu tri tituly v Európskom pohári majstrov, teda v súťaži predchádzajúcej Lige majstrov. Ďalšie štyri tituly získal v Bundeslige.

V Cosmose New York hral s Pelém

Bývalý futbalista a tréner Franz Beckenbauer zomrel v nedeľu vo veku 78 rokov. O úmrtí kapitána majstrov sveta z roku 1974 a majstrov Európy z ME 1972 podľa TASR informovala dnes jeho rodina. Informácie priniesla agentúra DPA. Ako hráč priviedol Beckenbauer tím do finále kontinentálneho šampionátu v Belgicku. Západné Nemecko zdolalo Sovietsky zväz 3:0 a získalo svoj prvý európsky titul. O dva roky neskôr triumfovalo na domácom svetovom šampionáte, v boji o titul si poradilo s Holanďanmi 2:1. Krajinu priviedol k svetovému titulu aj na MS 1990 v Taliansku, to už v pozícii šéftrénera. V repríze finále z MS 1986 proti Argentíne s legendárnym Diegom Maradonom vyhral jeho tím 1:0.

1. Umelecký svet v slzách

Na klubovej úrovni zaknihoval ako hráč Bayernu Mníchov tri tituly v Európskom pohári majstrov, teda v súťaži predchádzajúcej Lige majstrov. Ďalšie štyri tituly získal v Bundeslige a trikrát vyhral aj Nemecký pohár. Ligový titul vybojoval taktiež s Hamburgerom SV. Časť kariéry strávil v americkom New York Cosmos, kde bol jeho spoluhráč aj legendárny Brazílčan Pelé. Ako tréner mal okrem majstrovského titulu i nemecký s Bayernom a francúzsky s Olympique Marseille. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v nedeľu zomrel náš manžel a otec Franz Beckenbauer. Prosíme, aby ste smútili v tichosti a zdržali sa kladenia akýchkoľvek otázok,“ citovala agentúra DPA z oficiálneho vyhlásenie rodiny.