eReport.sk

Z Piešťan letecky do sveta


Letisko Piešťany je medzinárodné a má význam pre celý trnavský región. Zvyšuje návštevnosť turistov a obyvateľom ponúka možnosť navštíviť obľúbené dovolenkové destinácie. Minulá sezóna patrila počtom odbavených cestujúcich k rekordným. 

Letisko s potenciálom

Regionálne letisko pomáha zvyšovať atraktivitu a dostupnosť trnavského kraja pre zahraničných turistov a výrazne pomáha rozvoju cestovného ruchu v regióne. „Piešťany majú potenciál byť úspešné regionálne letisko a sú atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti,“ povedal ešte v roku 2020 trnavský župan Jozef Viskupič. Vďaka spolupráci župy, letiska, kúpeľov Piešťany a iných subjektov cestovného ruchu letisko v uplynulých rokoch ožilo. Dôkazom je napríklad pravidelná letecká linka z Piešťan do Tel Avivu, ktorá začala premávať v máji 2023. Tou prichádzalo mnoho turistov, pre ktorých sú zaujímavé piešťanské kúpele a trnavský región.

Pribudli tiež lety do obľúbených dovolenkových destinácií, ktoré zjednodušujú cestovanie. O obľube tohto letiska svedčí aj počet odbavených cestujúcich. Ten rokmi výrazne stúpa. Kým v roku 2018 letisko vybavilo 768 cestujúcich, za letnú sezónu 2022 odbavili približne 13 000 ľudí. Minulý rok bol rekordný. „Za rok 2023 bolo vybavených viac ako 27-tisíc cestujúcich, čo je historicky najvyššie číslo v ére letiska,“ povedala Natália Petkáčová, riaditeľka Odboru komunikácie TTSK.  

Letná sezóna prinesie zaujímavé lety

Letná sezóna sa začne už onedlho. Letisko má v pláne pokračovať v charterových letoch do obdobných dovolenkových destinácií ako v roku 2023. „Novinkou je rozšírenie charterových letov do egyptskej Hurghady celoročne a zvýšenie počtu letov do Antalye v Turecku. Ponovom sa bude do tureckého letiska z Piešťan lietať štyri až päťkrát týždenne. Ešte pred letnou dovolenkovou sezónou očakávame obnovenie pravidelného leteckého spojenia Piešťan a Tel Avivu,“ povedala Natália Petkáčová. Letisko má kapacitu 7 lietadiel a disponuje dráhou s dĺžkou 2000 metrov. Na letisku môžete bezplatne parkovať na verejnom parkovisku pred terminálom. K dispozícii máte aj strážené parkovisko za poplatok 30 eur na týždeň alebo 50 eur na dva týždne. „Župa plánuje aj vybudovanie integrovaného záchytného parkoviska s kapacitou takmer 200 miest pred bránami letiska,“ povedala Natália Petkáčová. Ak sa chystáte na letnú dovolenku, môžete využiť aj služby letiska Piešťany.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z Piešťan letecky do sveta

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre