eReport.sk
Radosť futbalistov Slovana, foto:tasr

Slovanisti si zrejme v katarskej príprave s ruským Dinamom Moskva nezahrajú. A dôvod? Ukrajina!

Mnohí ľudia sú zástancom teórie, že politika do športu nepatrí, a tieto dve veci by sa miešať nemali. Že sa tak nedeje stále viac ukazujú situácie okolo nás. Naposledy to bola veľká kauza okolo z českého Kladna doslova vykopnutého slovenského hokejového brankára Júliusa Hudáčka, ktorú napokon rozuzlili až Nemci, ktorí ho prijali s otvorenou náručou aj napriek tomu, že predtým chytal v nenávidenom Rusku. A on im tam vo Frankfurte odvádza zatiaľ skvelé služby a fanúšikovia ho tam doslova milujú.

„Ruskú“ facku dostal tentoraz futbal

Ruských a bieloruských športovcov neodmietajú nielen v slávnej NHL či na významných svetových tenisových turnajoch, ale ani v iných športových odvetviach a súťažiach prakticky po celom svete. Pápežskejší ako pápež sme však my na Slovensku a v susednom Česku, kde si kvôli rusko-ukrajinskej vojne nevidíme na koniec nosa. Najnovšie na to doplatia futbalisti Bratislavského Slovana, ktorí mali na sústredení v Katare odohrať prípravný zápas s Dinamom Moskva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Július Hudáček
  2. Kladno môže ľutovať
  3. Podvod na voličov!

Ako píše portál hetrik.sk, asistent trénera Slovana Bratislava Ľuboš Benkovský v pondelok prostredníctvom sociálnej siete Instagram oznámil odohratie prípravného zápasu s ruským Dinamom Moskva v rámci ich zimného sústredenia v katarskej Dauhe. Situácia sa ale „odrazu“ zmenila, Benkovký neskôr svoj príspevok upraviť, lenže meno tretieho tímu ruskej najvyššej súťaže v ňom už nefiguruje. Prečo, to sa fanúšik nedozvie, lebo úradujúci slovenský majster zatiaľ žiadne oficiálne stanovisko neuviedol.

Z fotografií niektorých hráčov Slovana, a najmä Gruzíncov Gurana Kashiu (vpravo) a Jabu Kankavu na sociálne sieti je zrejmé, kvôli čomu s Dinamom Moskva hrať Slovanisti nebudú. „Gruzínci sú s vami Ukrajina,“ má na tričku pod dresom napísané Kankava a „Zostaň silná Ukrajina“ zdobí nápis na tričku Kashiu. Slovanisti si teda v katarskej príprave zahrajú s českou Slaviou Praha. Na túto skutočnosť už stihol zareagovať šéf českého vicemajstra Slavie Praha Jaroslav Tvrdík.

„To si potom prípravný zápas nezahráme,“ napísal predseda predstavenstva SK Slavia Praha pod príspevok stránky Futbalové Zákulisie a pridal fotografiu s dresom a nápisom „We stand with Ukraine“ (Stojíme pri Ukrajine). Pýta sa, prečo si teda obaja spperi spolu nezahrajú? Nuž preto, lebo práve proti slávnemu českému tímu mal Slovan Bratislava odohrať v Prahe prípravný zápas 4. februára 2024, ktorý mal byť pre slavistov generálkou pred jarnou odvetnou časťou.

Zdroj: Hetrik.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovanisti si zrejme v katarskej príprave s ruským Dinamom Moskva nezahrajú. A dôvod? Ukrajina!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal