eReport.sk
Peter Pellegrini, novozvolený slovenský prezident. Zdroj: Screenshot YouTube

VIDEO Pellegrini: Na okrúhly stôl nedozrel čas, niektorí politici nie sú schopní sebareflexie


Posledné dni podľa Pellegriniho ukázali, že niektorí politici nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii. Akoby nepochopili, že práve ich kroky, vyjadrenia a útoky prispeli k napätiu v našej spoločnosti.

Ukazuje sa, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Uviedol to v nedeľu zvolený prezident Peter Pellegrini, ktorý stretnutie parlamentných strán zvolal spolu s úradujúcou hlavou štátu Zuzanou Čaputovou po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Obracia sa na občanov, aby sa nenechali uniesť negatívnymi emóciami, ktoré môže priniesť nastávajúci politický súboj. TASR o tom informovala Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Nič nepochopili

„Ak dnes politická scéna nie je pripravená na vzájomné zmierenie, buďme naň pripravení my všetci. Sme jeden národ, jedno spoločenstvo, jedno Slovensko. A k upokojeniu môže každý z nás prispieť svojím vlastným dielom už dnes. Bez ohľadu na to, či tak učinia aj ostatní, bez ohľadu na to, akú politickú stranu podporujeme,“ uviedol Pellegrini.

Budúci prezident pripomína, že účelom zvolaného stretnutia parlamentných politických strán mala byť snaha dospieť k dohode. A to na základných pravidlách slušného politického správania sa a vyzvať svojich voličov na zdržanlivosť a upokojenie. „Posledné dni a tlačové konferencie nám však ukázali, že niektorí politici jednoducho nie sú schopní základnej sebareflexie. A to ani po takejto tragédii. Akoby nepochopili, že práve ich doterajšie kroky, vyjadrenia a nechutné útoky – nie na konkurenčné politické myšlienky, ale na ich nositeľov – zásadne prispeli k napätiu v našej spoločnosti,“ komentoval Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
  3. NAKA zasahuje, polícia SR
  4. Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka
  5. Zuzana Čaputová
  6. Michal Šimečka
  7. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Novozvolený prezident je presvedčený, že upokojenie slovenskej spoločnosti nesmie padať na jednotlivcoch, ktorí si šírenie zla a nenávisti zvolili za svoju politickú cestu. „Zmierenie národa je náročný proces a beh na dlhú trať. A ja vás chcem ubezpečiť, že som pripravený všetkými silami prispieť k tomu, aby bol tento zápas nakoniec pre Slovensko víťazným,“ deklaroval. Naďalej sa chce obracať na politické strany, mienkotvorné osobnosti, spoločenské organizácie aj na médiá, aby konali vo vedomí zodpovednosti za krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Na okrúhly stôl nedozrel čas, niektorí politici nie sú schopní sebareflexie

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: