eReport.sk
Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave
Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave, zdroj: tasr

Šutaj Eštok po tlačovke Matoviča pochopil, že príčiny, ktoré viedli k napätiu, tak skoro nepominú


Minister vnútra natočil video ako reakciu na tlačovú konferenciu hnutia Slovensko. Matovič opäť rozoštvával a médiá mu pri tom opäť asistovali. M. Šutaj Eštok má odkaz pre Matoviča, médiá ale aj celú spoločnosť.

Jasný odkaz ministra vnútra

Video M. Šutaja Eštoka, zdroj: FB

Igor Matovič so svojimi spolustraníkmi sa dožadoval odstúpenia ministra vnútra a doslova povedal, že M. Šutaj Eštok zabezpečil Ficovi atentát.

„Po tlačovej konferencii Matoviča som pochopil, že príčiny, ktoré k tomuto napätiu dlhodobo viedli, tak skoro nepominú,“ povedal nahnevaný minister vnútra.

Slovami, ktoré členovia hnutia Slovensko povedali na tlačovke sa podľa ministra vnútra definitívne vylúčili zo spoločnosti ľudí, ktorí zdieľajú elementárne hodnoty demokracie a mierového spolužitia národa.

Igor Matovič podľa M. Šutaja Eštoka ďalej burcuje a rozdeľuje národ, jedného človeka proti druhému. „Klamstvá, zlo a pokračovanie rozvratu“ hovorí minister.

M. Šutaj Eštok adresoval zopár slov aj médiám. Pripomenul, že po vražde Kuciaka zaujímali rôzne zvláštne postoje, dokonca odmietali odvysielať tlačovky R. Fica. Údajne preto, že konšpiroval.

Na tlačovej konferencii, na ktorej Matovič zase rozoštvával, však nevypli svoje kamery a neotočili sa. Dali mu priestor a dokonca mu kládli doplňujúc otázky. „Prosím médiá – už sa preboha tiež spamätajte,“ apeluje minister.  

Dodal, že dôvodom dnešného stavu spoločnosti je správanie niektorých politikov a prístup médií. Atentátnik sa rozhodol konať aj na základe toho, čo čítal v médiách. Na záver poprosil občanov, aby sa nenechali ani politikmi ani médiami k ničomu vyprovokovať.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok po tlačovke Matoviča pochopil, že príčiny, ktoré viedli k napätiu, tak skoro nepominú

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: