eReport.sk
Weiss sa stal najlepším hráčom
Vladimír Weiss v súboji o loptu, foto:tasr

Weiss sa stal najlepším hráčom Fortuna ligy! Kováčik: Je významnou osobnosťou


Stredopoliar Vladimír Weiss ml. sa stal najlepším hráčom Fortuna ligy v ankete Futbalista roka 2022. Kapitán Slovana Bratislava obdržal v hlasovaní odborníkov a novinárov 143 hlasov a bol prvý na 37 z 92 hlasovacích lístkov.

Vlado Weiss je významná osobnosť slovenskej ligy, odkedy sa vrátil do Slovana. V každom zápase má momenty, na ktoré sme zvyknutí zo zahraničných líg, takže si myslím, že výsledok je úplne prirodzený,“ povedal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik na stredajšej tlačovej konferencii. Tento výsledok zároveň považuje za pozitívny signál pre návrat slovenských hráčov svetovej úrovne do domácej súťaže: „Neukázal to len Vlado, ale aj Martin Škrtel a momentálne Juraj Kucka. Myslím si, že kluby ako Slovan, Spartak Trnava alebo DAC Dunajská Streda môžu poskytnúť hráčom zo zahraničia určitú inšpiráciu.“ Za stredopoliarom úradujúceho slovenského majstra sa umiestnil Nikola Krstovič (DAC), najlepšiu trojku doplnil Martin Regáli (MFK Ružomberok).

Anketa Futbalista roka

Anketa Futbalista roka 2022 je jubilejná tridsiata a vôbec prvá v gescii výlučne SFZ, ktorý priniesol tento rok novinku v podobe vytvorenia akadémie slovenského futbalu. Tá dala možnosť hlasovať bývalým laureátom, reprezentantom a bývalým i súčasným reprezentačným trénerom. Zo 73 oslovených využilo možnosť 58 hlasujúcich, ktorých doplnili 34 zástupcovia médií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zomrel známy slovenský umelec
  2. Srdcervúce gesto
  3. Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava v zápase 22. kola Fortuna ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava v Bratislave 4. marca 2023.
  4. UEFA sa buchne po vačku!

Weiss sa stal najlepším hráčom

V hlavnej kategórii sa do najlepšej desiatky dostali Martin Dúbravka (Newcastle United/Manchester United), Marek Hamšík (Trabzonspor), Dávid Hancko (Sparta Praha/Feyenoord Rotterdam), Patrik Hrošovský (K.R.C. Genk), Juraj Kucka (Watford/Slovan Bratislava), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Valjent (RCD Mallorca), Vladimír Weiss ml. (Slovan Bratislava) a Milan Škriniar (Inter Miláno), ktorý obhajuje prvenstvo z vlaňajška. Víťaz hlavnej časti ankety bol prvý na 25 hlasovacích lístkoch a rozdiel medzi dvoma najúspešnejšími bol len 18 bodov.

Podarí sa Škorvánkovej obhájiť?

Aj v najlepšej päťke nominovaných na Cenu Petra Dubovského je vlaňajší víťaz Tomáš Suslov (FC Groningen). Spolu s ním napríklad Adrián Kaprálik (MSK Žilina) či David Strelec (Spezia Calcio). O ocenenie pre najlepšieho trénera sa uchádza vlaňajší víťaz Vladimír Weiss st. (Slovan Bratislava) a konkurujú mu napríklad Michal Gašparík (Spartak Trnava) či Adrian Guľa (DAC). Ocenenie pre najlepšiu futbalistku má možnosť obhájiť Dominika Škorvánková z francúzskeho Montpellieru.

Odovzdávanie cien

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční v pondelok 20. marca o 20.30 h v Hoteli Senec. V priamom prenose ho prinesie JOJ Plus. Svojho futbalistu roka si môžu voliť aj fanúšikovia, hlasovanie sa začalo v stredu o 12.00 na webstránke SFZ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Weiss sa stal najlepším hráčom Fortuna ligy! Kováčik: Je významnou osobnosťou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne