Hráči Edmontonu, foto:tasr

Tatar opäť bodoval, hráči Washingtonu porušili protokol

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v NHL jednu asistenciu, jeho Montreal však prehral v noci na štvrtok na ľade Vancouveru 5:6 po samostatných nájazdoch. Tridsaťročný útočník potvrdil v úvode sezóny vynikajúcu formu, v prvých štyroch zápasoch nazbieral štyri body (3+1).

Tatar asistoval pri treťom zásahu Canadiens. V 39. minúte využil zlé striedanie súpera, prenikol po ľavom krídle a našiel pred bránkou spoluhráča Brendana Gallaghera, ktorý vyrovnal na 3:3. Vydarený zápas odohral krídelník Montrealu Tyler Toffoli, ktorý v prvom zápase proti svojmu bývalému tímu dosiahol hetrik. Boli to jeho premiérové góly v drese „Habs“, ktorých posilnil vlani v lete po minuloročnej krátkej zastávke vo Vancouveri. Canucks sa mohli v zápase oprieť o produktivitu tria Bo Horvat (2+1), Brock Boeser (2+1) a J.T. Miller (0+3).

Brankár hostí Carey Price si ešte musí počkať na jubilejné 350. víťazstvo v základnej časti NHL. Tatar odohral 14 a pol minúty, vyslal jednu strelu na bránku a odsedel si dvojminútový trest za hákovanie. Oba tímy sa stretnú v tomto týždni ešte dvakrát – v noci na piatok a v noci na nedeľu SEČ. Ruského hokejistu Alexandra Ovečkina a ďalších troch hráčov Washingtonu Capitals pridalo vedenie NHL na covidovú listinu. Okrem toho dostal klub pokutu 100-tisíc dolárov za porušenie koronavírusového protokolu. Okrem Ovečkina zaradili na zoznam útočníka Jevgenija Kuznecova, obrancu Dmitrija Orlova a brankára Iľju Samsonova.

Všetci sa spolu stretli v jednej hotelovej izbe. „Ľutujem rozhodnutie stráviť čas spolu so svojimi spoluhráčmi v našej hotelovej izbe a mimo priestorov šatní,“ uviedol Ovečkin vo vyhlásení a dodal: „Z tejto skúsenosti sa poučím.“