eReport.sk
Trebek a Crosby, foto:instagram

Liga a NHLPA sa dohodli, čaká sa na úrady

Vedenie zámorskej hokejovej NHL a hráčska asociácia NHLPA dosiahli predbežnú dohodu o detailoch novej sezóny. Tá sa začne 13. januára, pričom v základnej časti profiligy odohrá každý tím 56 zápasov. Prijatú ústnu dohodu ešte musia písomne schváliť exekutíva NHLPA i Rada guvernérov NHL.

V návrhu sa neuvažuje o vytvorení podobných “bublín”, v akých sa pre pandémiu koronavírusu dohral ročník 2019/2020, ktorý vyvrcholil v Toronte a Edmontone. Podľa návrhu by kluby hostili zápasy vo svojich domovských arénach. Tréningové kempy sa začnú 3. januára, pričom pre krátkosť času sa neuskutočnia žiadne prípravné stretnutia. Sedem klubov, ktoré neštartovali v minulosezónnej vyraďovačke, majú povolené začať so spoločnou prípravou o tri dni skôr, teda na Silvestra. Základná časť vyvrcholí 8. mája, hneď po nej odštartujú boje v play-off, Stanleyho pohár by mal spoznať víťaza v prvom júlovom týždni. Ostatné kritické dátumy ročníka 2020/2021 zostávajú otvorené.

Podľa TSN je možné, že obe strany ešte môžu posunúť dátum štartu o týždeň či dva v závislosti od vývoja nákazy COVID-19 a s nimi súvisiacimi opatreniami v USA a Kanade. NHLPA ešte potrebuje prejsť detailami návrhu a oboznámiť s nimi hráčov, Rada guvernérov by mala o dohode hlasovať v nedeľu alebo pondelok. Najdôležitejší však bude postoj zdravotníckych úradov.

Zdroj:tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Liga a NHLPA sa dohodli, čaká sa na úrady

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti