eReport.sk
HK Nové Zámky, foto: instagram

Vopelka skončil v Košiciach, Iso-Mustajärvi zamieril do Nových Zámkov

Český hokejový útočník Lukáš Vopelka už nie je hráč extraligového HC Košice. Za “oceliarov” stihol odohrať šesť zápasov, v ktorých získal tri kanadské body za dva góly a asistenciu. Klub informoval o zmene na oficiálnej stránke.
      

Vopelka prišiel do Košíc v polovici októbra v záujme zvýšenia konkurencie medzi legionármi. S klubom sa pôvodne dohodol na dvojmesačnej spolupráci, no napokon sa strany rozišli už po troch týždňoch. “Vedenie klubu sa rozhodlo neponúknuť mu kontrakt do konca sezóny. Ukazoval sa veľmi dobre, je pracovitý, skromný a výborný chalan. Rozhodlo, že je to skôr hráč na čiernu prácu, čiže na pozíciu, na ktorej máme momentálne vyriešenú situáciu,” povedal tréner a športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

Útočník Tomi Iso-Mustajärvi bude pôsobiť v HC Nové Zámky. Klub informoval o angažovaní 28-ročného centra na oficiálnej stránke. Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala iba vo fínskych súťažiach, v uplynulých dvoch sezónach pôsobil v elitnej Liige. V ročníku 2019/2020 odohral za klub SaiPa Lappeenranta 58 zápasov, v ktorých získal 13 kanadských bodov za štyri góly a deväť asistencií. V ročníku 2020/2021 nastúpil do štyroch zápasov bez bodového zápisu. “Napriek legionárskemu limitu vítam angažovanie ôsmeho cudzinca, nakoľko bude naďalej medzi legionármi vytvorené konkurenčné prostredie. Iso-Mustajärvi je dobre stavaný hráč z najvyššej fínskej súťaže, ktorý je schopný hrať centra, ale aj krídlo”.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vopelka skončil v Košiciach, Iso-Mustajärvi zamieril do Nových Zámkov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti