Hokejista Libor Hudáček, foto: instagram

Libor Hudáček pomohol gólom a asistenciou Nižnekamsku k triumfu

Slovenský hokejista Libor Hudáček prispel v sobotňajšom zápase KHL gólom a asistenciou k víťazstvu Neftechimiku Nižnekamsk na ľade Dinama Riga 3:1.

Reprezentačný útočník asistoval v závere prvej tretiny pri otváracom zásahu Rafaela Bikmullina v presilovke, strelecky sa presadil v 33. minúte za stavu 2:1 pre hostí, keď rýchly brejk zakončil presnou strelou k ľavej žŕdke. V 16 dueloch sezóny má na konte 12 bodov (4+8). Nižnekamsk aj jeho zásluhou pretrhol sériu prehier, ktorá trvala šesť zápasov, z posledného dvanásteho miesta sa posunul pred Červenú hviezdu Kchun-lun na 11. priečku tabuľky Východnej konferencie. Dinamo Riga utrpelo desiatu prehru v rade, nebodovalo v piatom zápase za sebou a zostáva naďalej na poslednej 11. priečke v Západnej konferencii.

Dinamo Riga – Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 30. Mitchell – 20. Bikmullin (L. HUDÁČEK), 32. Šafigullin, 33. L. HUDÁČEK