eReport.sk
slovenský atlét Ján Volko, foto:tasr

Volko opäť úradoval: Slovensky rýchlik vyhral preteky v Rakúsku!

Slovenský šprintér Ján Volko vyhral v utorok v rakúskom Eisenstadte na pretekoch s názvom „Last Call to Munich“ beh na 200 m časom 20,90 sekundy. „Dnešný výkon nezodpovedá včerajšej kvalitnej stovke. Prejavila sa na mne únava, behu chýbala iskra. Žiaľ, v závere mi došli sily. Vážim si možnosť, ktorú som dostal v Eisenstadte. V Rakúsku myslia na atlétov a ponúkli im šancu do poslednej chvíle zabojovať o ME v Mníchove,“ uviedol Volko vo svojom vyjadrení.

Skvelý úspech

Volko za svoj výkon získal do kvalifikačného rebríčka dovedna 1098 bodov (1083 za výkon plus 15 za prvenstvo), teda presne toľko, koľko je jeho posledný piaty bodovaný výkon v renkingu. V ňom bol 33., pričom uzávierka kvalifikácie na ME bola v utorok o polnoci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarská polícia. Ilustračná snímka.
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Gabriela Gajanová obsadila v behu na 800 m na mítingu seriálu Folksam Grand Prix vo švédskom Söderhamne 3. miesto časom 2:03,45 min. Za výsledok získala 1131 bodov (1101+30), avšak v kvalifikačnom rebríčku na ME sa jej bodový priemer nezlepší. Zatiaľ je na 39. mieste, v Mníchove by malo štartovať 32 osemstovkárok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volko opäť úradoval: Slovensky rýchlik vyhral preteky v Rakúsku!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti