eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Čaputová sa po skončení mandátu údajne nechystá do straníckej politiky


Čaputová tiež utrúsila, že sa nestotožňuje s Ficovým názorom, že by zasadnutia Európskej rady a iných formátov s našimi spojencami boli vojnovými radami, všetci si vraj želajú mier.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa nechystá do straníckej politiky. Rozhodnutie nekandidovať opätovne na hlavu štátu neľutuje. Svoje miesto chce vnímať predovšetkým na Slovensku. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Chce byť užitočná

„Pokúsim sa byť užitočná vo verejnom priestore, nie v politike,“ ozrejmila Čaputová. Pôsobiť chce ako aktívny občan v oblastiach, kde má nejaký typ poznania. Nebude sa vracať k advokátskej praxi.

Poukázala na to, že prezident nie je prezidentom vlády, ale občanov SR. Je podľa nej zdravé, aby mala hlava štátu vysokú mieru vnútornej slobody a nezávislosti. „Je správne a úplne normálne určité pnutie medzi vládou a prezidentom,“ poznamenala. Úradu však podľa nej patrí aj snaha o konštruktívnu spoluprácu s vládou. Informovala o tom, že s jej novým nástupcom Petrom Pellegrinim sa už vzhľadom na praktické veci stretla.

Nestotožňuje sa s naratívom, že by zasadnutia Európskej rady a iných formátov s našimi spojencami boli vojnovými radami. Všetci si podľa nej želajú mier. Teší ju konsenzus s vládou na tom, že Rusko je agresorom v prípade vojny na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. Pokúšame sa o jadrový holokaust
  3. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti

Hlava štátu v relácii ďalej uviedla, že sa stotožňuje s hlasmi, ktoré nesúhlasia s prípadnou nomináciou Štefana Harabina do Súdnej rady SR. „Ja si myslím, že asi všetci rozumieme prečo, a tak je to správne,“ podotkla.

V súvislosti so spôsobom prerozdelenia niektorých prokurátorov zrušeného Úradu špeciálnej prokuratúry na netrestné úseky Generálnej prokuratúry SR hovorila o signáloch, že nemusí byť využitý ich odborný potenciál, keďže sa sústredili na trestnú agendu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa po skončení mandátu údajne nechystá do straníckej politiky

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: