eReport.sk
Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

VIDEO Zuzana Čaputová opäť niečo citlivo vníma. Kde ale bola za vlád Matoviča a Hegera?


Odvolávanie ľudí na istých postoch je bežnou praxou v každej novej vláde. Zrejme i preto si to nikto doteraz veľmi nevšímal. Áno, doteraz, lebo súčasná opozícia doslova narieka nad každým odvolaným človekom, ktorého na danú funkciu dosadila ona. Prirodzene, po odvolaní toho, ktorý tam bol predtým. A občas doslova to bolo „na hulváta“, keď pri tom asistovala aj polícia. Nie raz sa napokon ukázalo, že to bol iba zbytočný humbuk.

Zaujímavá výzva pre politikov

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v ostatnom čase správa ako Šípková Ruženka, ktorá sa zobudila po dlhom spánku. Odrazu chce citlivo vnímať určité veci, ktoré si počas jej „pontifikátu“ nevšímala, respektíve ich s nonšalantnosťou sebe vlastnou elegantne prehliadala. Tentokrát sa v rozhovore v diskusnej relácii Na telo v TV Markíza vyjadrila ako vníma odvolávanie ľudí z ich funkcií novou vládou. Svoj názor zverejnila Zuzana Čaputová nielen v krátkom statuse, ale aj v zostrihu videa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová
  2. Pokúšame sa o jadrový holokaust

„Ľudia pracujúci pre štát, ktorí vykonávali skvelú odbornú prácu pre Slovensko, sú častokrát nielen odvolávaní, ale aj veľmi neférovo pranierovaní. Správajme sa prosím k ľudskému potenciálu na Slovensku s rešpektom,“ napísala prezidentka na margo tých štátnych zamestnancov, ktorí museli zo svojich pozícií odísť. „Je to iba model toho, akým spôsobom sú ľudia za posledné obdobia z mnohých rôznych pozícií v rôznych rezortoch odvolávaní,“ konštatuje Čaputová, ktorá vraj rozumie tomu, že vládna moc chce uplatniť svoje možnosti a dať si do jednotlivých pozícií rôznych svojich zástupcov.

„Ale prečo sa to musí diať spôsobom, ktorý je ponižujúci pre tých ľudí, ktorí veľakrát nemali s politikou vôbec nič spoločné, vykonávali skvelú odbornú robotu ďaleko nad rámec možnože štandardného nasadenia, a teraz sú verejne pranierovaný úplne neférovo,“ hovorí prezidentka, ktorá zrejme dobu vládnutia Igora Matoviča a Eduarda Hegera prespala, pretože vtedy nad ich rovnakými krokmi iba mlčala. „Nezabúdajme na to, že každý jeden verejný funkcionár, každý jeden politik, bude raz bývalým politikom. Správajme sa, prosím, k ľudskému potenciálu na Slovensku, dôstojnosťou a s rešpektom,“ vyzvala Zuzana Čaputová. Ale koho? Veď aj ona si do Prezidentského paláca zobrala ľudí, ktorým dôverovala a ktorých chcela mať okolo seba. Či nie?

Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zuzana Čaputová opäť niečo citlivo vníma. Kde ale bola za vlád Matoviča a Hegera?

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: