eReport.sk
Ivan Korčok, foto:fb/i.k.

Tento prieskum Korčoka nepoteší, veľká väčšina Slovákov ho v politike nechce

Okrem samotného vstupu do politici sa prieskum zameral aj na otázku, či by sa mal Korčok postaviť na čelo zjednotenej opozície a aj v tomto prípade sú pre neho výsledky zlou správou.

Ivana Korčoka väčšina ľudí v straníckej politike nechce. Hoci túto možnosť bývalý diplomat a minister zahraničia aktuálne zvažuje, veľkú podporu verejnosti zatiaľ nemá. Ukazuje to prieskum agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza, ktorý prebehol v druhej polovici apríla.

Zlé správy pre Korčoka

Až 53 percent oslovených uviedlo, že Korčok by vôbec nemal by vstupovať do straníckej politiky. Ďalších 12 percent odpovedalo, že nevie. Podporu jeho vstupu do politiky vyjadrilo celkovo 35 percent opýtaných, z ktorý si väčšina myslí, že by mal vstúpiť do existujúcej politickej strany (20 percent). Menšia časť (15 percent) by považovala za lepšiu cestu, aby založil vlastnú stranu.

Okrem samotného vstupu do politici sa prieskum zameral aj na otázku, či by sa mal Korčok postaviť na čelo zjednotenej opozície. A to tak, aby sa pod jeho vedením sa spojilo viacero opozičných politických strán. Ani tento scenár však nenašiel prílišnú podporu u oslovených. Myšlienku nepodporuje 60 percent opýtaných a, naopak, podporuje ju 29 opýtaných.

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov v dňoch od 17. apríla do 24. apríla. Výberovú vzorku tvorilo 1017 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Zdroj: Markíza, SME, Aktuality

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tento prieskum Korčoka nepoteší, veľká väčšina Slovákov ho v politike nechce

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne