eReport.sk
prezidentka SR Zuzana Čaputová chodec Matej Tóth, foto:tasr

Prezidentka privítala olympionika Mateja Tótha: Skúsenosti treba zužitkovať pri ďalšej práci s deťmi

Nielen športové, ale aj hodnotové a postojové skúsenosti Mateja Tótha je potrebné zužitkovať pri jeho ďalšej práci s deťmi. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti ukončenia aktívnej športovej kariéry olympijský víťaza v chôdzi. V piatok ho spolu s jeho trénerom Matejom Spišiakom prijala v Prezidentskom paláci.

Hlava štátu vyjadrila Tóthovi úctu za jeho úspechy, drinu a vytrvalosť v športe, pričom poukázala aj na jeho trpezlivosť v osobnom živote. „Určite to bola veľká ľudská škola, ktorá dopadla dobre a verím, že je inšpiráciou pre mnohých iných ľudí, ktorí sa ocitnú v podobnej životnej situácii,” uviedla. Verí, že tieto skúsenosti zužitkuje vo svojej novej funkcii riaditeľa športového centra pri práci s mladými.

MATEJ TÓTH POČAS NÁVŠTEVY PREZIDENTKY ZUZANY ČAPUTOVEJ

Foto: tasr

Prezidentka olympionikovi poďakovala za reprezentáciu Slovenska vo svete a pripomenula jeho viaceré medailové umiestnenia. Vyzdvihla zisk zlatej medaily z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro. Tóth poďakoval za podporu a možnosť slúžiť Slovensku v rámci tejto životnej etapy. Dodal, že sa o to bude snažiť aj naďalej v rámci výziev, ktoré stoja v budúcnosti. „Ako funkcionár sa budem snažiť trénerom aj športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky,” uviedol Tóth.

Viac zo športu:

  1. cristiano ronaldo, futbal, portugalčan

Olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km po vyše 26 rokoch ukončil svoju aktívnu športovú činnosť. Od 1. novembra sa stane novým riaditeľom Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica.

Zdroj: tasr


      

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti