eReport.sk
Milan Reichel, Mikuláš Černák Zdroj: YT/tasr/koláž eReport

Reichel si chce s Černákom vybaviť účty, vyzýva ho na súboj


Ja mu prajem aby ho pustili. Všetkým hovorí, aký on je chlap, tak ak ho pustia, tak si to môžeme chlapsky rozdať. Ozaj chlapsky, športovo. Môžeme si to naplno rozdať v klietke, odkazuje Černákovi Reichel.

Mikuláš Černák sa po 25 rokoch môže dostať na slobodu. Ak sa tak stane, Milan Reichel ho vyzýva na súboj. Reichel v minulosti patril k slovenskej kulturistickej špičke a v roku 1992 dokonca vyhral aj európske majstrovstvá v pretláčaní rukou. Práve úspechy v silových športoch k nemu prilákali Černáka. V rozhovore pre Nový Čas objasnil, čo ho motivovalo k výzve na súboj.

Nezmenil sa

„Priznám sa, že by som sa tešil, keby ho prepustili. Aj som mu to odkázal. Tešil by som sa preto, aby sme sa mohli postaviť proti sebe ako chlap s chlapom. Nie odkazovať hlúposti spoza mreží a hovoriť druhým, že majú byť chlapi. On sám sa ako chlap nikdy nesprával. Hrdina bol, keď mal okolo seba niekoľkých chlapov, ktorí za neho vždy robili špinavú prácu, a teraz na nich donáša. Doteraz nebol schopný sa priznať k vraždám, ktoré urobil,“ vyhlásil Reichel.

„Dvadsaťpäť rokov je v base, kde sa vraj slušne správa a vraj sa zmenil. Ja viem, že sa nezmenil. Naopak, ešte viac baží po pomste. Doteraz sa vysmieva zo smrti iných a baví sa na tom. Keď zomrel Milan Lučanský, ktorý ho dostal do basy, tak sa z jeho smrti vytešoval, znevažoval ho a vysmieval sa tomu. Takto sa vytešuje a dáva to všeobecne na známosť aj zo smrti iných. Tak ako sa zmenil?“ pýta sa bývalý úspešný profesionálny športovec.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. NAKA zasahuje ako komando

„Ja mu prajem aby ho pustili. Všetkým hovorí, aký on je chlap, tak ak ho pustia, tak si to môžeme chlapsky rozdať. Ozaj chlapsky, športovo. Môžeme si to naplno rozdať v klietke. Keď tam môžu bojovať takí exoti, ktorí ani nevedia boxovať a naplnia haly, prečo by sme to nemohli urobiť my. Bol by to duel, ktorý by si radi možno pozreli aj mnohí ľudia. Som na to pripravený, ale nie po jeho. Tak, aby prišli piati, šiesti… Museli by ma chytiť, rozfakliť nožom a ešte odrezať hlavu. Tak nech vyjde von a nech je hrdina. Takto verejne ho vyzývam, nech si svoje spory vyriešime chlapsky a nech to všetci vidia,“ odkázal sebavedomo Reichel.

Blízko smrti

„Dva týždne po vražde Gustáva Slivenského (černákovci mu odrezali hlavu v hoteli, ktorý vtedy patril Reichelovi, pozn. red.), s ktorou som nesúhlasil, bol som tvrdo proti tomu a urobili to poza môj chrbát, na mňa, moju ženu, dieťa a rodičov strieľali zo samopalu. Strieľal na mňa Kromka, aj keď Černák vtedy vytruboval, že som sám dal po sebe strieľať, čo bol šialený nezmysel. Vtedy odišla moja žena aj so synom do Talianska a nikdy sa nevrátili. Rodičia sa museli ukryť,“ spomína Popradčan.

„Černák ma namotal aj do únosu Bachledu, no našťastie som dva dni predtým odišiel do Talianska a mal som pečiatku v pase. A skúšal to na mňa aj inde. No ostatní na súdoch vypovedali tak, ako to bolo – teda v neprospech Černáka. Mňa nikdy neobvinili ani neodsúdili za násilnú trestnú činnosť. Za ekonomickú áno. Nebol som ani kajúcnikom. Bol som svedok vo veci. Nikdy som nebol žiaden boss, nemal som žiadnu skupinu. Áno, zamestnával som 50 ľudí, no nikto z nich nebol trestne stíhaný,“ objasnil v závere Milan Reichel.

Zdroj: Nový Čas

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Reichel si chce s Černákom vybaviť účty, vyzýva ho na súboj

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne