eReport.sk
Olympijský oheň ponesie v Paríži aj drag queen Minima Gesté. Zdroj: YT

Muž prezlečený za drag queen bude niesť olympijský oheň. Starostka Paríža je na to hrdá, no čelí veľkej kritike


Podľa drag queen ide o dôležitý moment pre celú komunitu LGBTQIA+, pretože niečo také bolo ešte pred 10 rokmi nepredstaviteľné a kritiku vníma skôr ako motiváciu na boj proti ľuďom, ktorí podobné zvrhlosti odmietajú.

Za jednu z osôb, ktoré budú niesť olympijsku pochodeň, bola vybraná tzv. drag queen Minima Gestej, teda muž v grotesknom a vulgárnom prezlečení za ženu. Voľba parížskej starostky vyvolala značné vášne, politička si ale za svojim krokom stojí, informujú francúzske médiá.

Normalizácia zvrhlosti

„Má moju plnú podporu. Znovu opakujem, že som hrdá, a áno, Paríž je hrdý, že drag queen ponesie pochodeň, ktorá symbolizuje hodnoty mieru a ľudskosti,“ uviedla v piatok parížska starostka Anne Hidalgová. Dodala, že Gesté po oznámení čelila „homofóbnym a transfobickým útokom“ a že jej pomôže brániť sa súdnou cestou.

Výber nosiča olympijskej pochodne sa naopak vôbec nepozdáva Marion Maréchalovej, líderke kandidátky do európskych volieb za stranu Reconquête. Podľa nej Gesté praktizuje „obzvlášť vulgárne“ a „hypersexuálne predstavenia“. Nemyslím si, že je to vhodný spôsob, ako reprezentovať Francúzsko pred celým svetom,“ uviedla neter Marine Le Penovej.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.

Sám/sama drag queen v rozhovore pripustil/a, že podobné reakcie očakával/a. „Je to jeden z dôvodov, prečo som súhlasila, že tú pochodeň ponesiem. Chcem to trošku okoreniť, rozčeriť vody a zdôrazniť našu existenciu, pretože vieme, že ju ľudia ako Marion Maréchalová spochybňujú,“ uviedla Gesté.

Podľa drag queen ide o dôležitý moment pre celú komunitu LGBTQIA+, pretože niečo také bolo ešte pred 10 rokmi nepredstaviteľné. A ako sa na slávnostný moment pripraví? „Samozrejme budem mať vysoké podpätky, parochňu a make-up,“ odpovedala na otázku moderátorky. Dodal/a, že pohybovať sa hodiny v 25-centimetrových podpätkoch je skoro ako športový výkon.

Zdroj: CNN Prima News

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muž prezlečený za drag queen bude niesť olympijský oheň. Starostka Paríža je na to hrdá, no čelí veľkej kritike

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: