Hráči Slavia Praha, foto:fb/europaleague

Futbalisti Slavie Praha i Manchestru United postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021. Slavia v základnej zostave s Jakubom Hromadom vyhrala na pôde Glasgowa Rangers 2:0.

Slavia doslova preliala svoju krv za postupom

Z postupu sa tešil aj slovenský reprezentant Hromada, ktorý hral do 58. minúty. Na Ibroxe gólovo udrel český majster už v 14. minúte, keď Olayinka prudkou hlavičkou poslal loptu presne k pravej žrdi. V ďalšom priebehu to bol najmä boj s množstvom súbojov. V druhom dejstve striedajúci domáci Roofe dostal červenú kartu len po šiestich minútach pobytu na ihrisku, keď vysokou nohou kopol do hlavy brankára Kolářa a spôsobil mu krvavé zranenie.

Zdroj: video:yt/footballinterviews

Mladíček v bráne to zvládol

Nahradiť ho musel 18-ročný mladík Vágner. Po domácej remíze 1:1 to „zošívaní“ v Glasgowe napokon zvládli perfektne, pretože v 73. minúte dostal po faule druhú žltú, resp. červenú kartu domáci Balogun a z následného priameho kopu výstavne trafil Stanciu.