eReport.sk
Peter Sagan sa stal víťazom bodovacej súťaže
slovenský cyklista Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Sagan sa predstaví aj na pretekoch Okolo Slovenska. Napraví si chuť po spackaných majstrovstvách?

Na 65. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska (15. – 19. septembra) bude mať svoju premiéru trojnásobný majster sveta v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom Peter Sagan (Bora-Hangrohe). Organizátori mu pridelili štartové číslo 11.

Príde aj hviezdny Sagan

Na kvalitne medzinárodne obsadenej národnej Tour sa predstavia aj ďalšie hviezdy svetovej špičky. „Po nedeľňajších ME v talianskom Trente (preteky nedokončil ani jeden zo šestice slovenských reprezentantov, vrátane Petra Sagana – pozn. red.) nie sme veľmi veselí. Verím, že to bol horší deň slovenskej cyklistiky a teraz nás čakajú dva úžasné týždne na Okolo Slovenska a na MS v belgickom Leuvene, a že príprava, ktorú Peter smeruje práve k MS, mu vyjde, a že si Okolo Slovenska užije,” uviedol na tlačovej konferencii generálny riaditeľ pretekov Peter Privara.

Dúfam, že príprava na MS Petrovi Saganovi vyjde

Generálny riaditeľ pretekov Okolo Slovenska Peter Privara

Odhlásilo sa viacero tímov zo zahraničia

Oproti pôvodným prihláškam zahraničných družstiev sa veľa nezmenilo. „Na poslednú chvíľu sa odhlásil prokontinentálny tím Bingiak – Wallone Bruxelles z Belgicka, takže na štarte budeme mať 21 sedemčlenných tímov a v pelotóne 147 jazdcov, vrátane 22 Slovákov,” informoval športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič. Najväčšia pozornosť sa zrejme sústredí na World Tour tím Bora-Hansgrohe, v ktorom nebudú chýbať bratia Peter a Juraj Saganovci a Erik Baška.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Hamšík
  2. smrť, sviečka, zomrel rozhodca

Som veľmi rád, že budem mať možnosť po prvý raz štartovať na Okolo Slovenska. Dúfam, že si nájdete čas a budete tam. Užite si preteky,” prihovoril sa divákom vo videonahrávke P. Sagan, ktorý bude mať na pretekoch osobitnú ochranku. Vlaňajšie prvenstvo bude obhajovať Nemec Jannik Steimle (č. 1) (Deceuninck – Quick-Step).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport