eReport.sk
Slováci vládu podporujú
Peter Pellegrini, Robert Fico a Andrej Danko, foto:tasr

Koalícia je v pohode, máme dobré vzťahy a medzi SNS a Hlasom neexistuje žiadny spor, vyhlásil Danko


V prípade zákona o STVR je koalícia podľa Danka jednotná a zákon v parlamente prejde a SNS podľa neho spraví aj všetko pre to, aby získala podporu Smeru a Hlasu pre zákon o mimovládkach.

V koalícii nie sú žiadne hádky a neexistuje žiadny spor medzi SNS a Hlasom-SD. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 podpredseda parlamentu a šéf národniarov Andrej Danko. Poslanec a predseda opozičnej SaS Branislav Gröhling, naopak, tvrdil, že koalícia je v kríze.

Dobré vzťahy v koalícii

„Môžem vás ubezpečiť, že Fico, Pellegrini a Danko majú dobrý vzťah,“ povedal Danko s tým, že Smer-SD podporuje, aby sa stal predsedom parlamentu. Absolvovať mal aj veľmi dobrý a priateľský rozhovor so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim. „Ak bude všetko dohodnuté, tak sa to oznámi,“ podotkol. Ak by bol nominovaný na predsedu parlamentu súčasný minister investícií Richard Raši (Hlas-SD), liberáli ho podľa Gröhlinga nepodporia.

V prípade zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) je koalícia podľa Danka jednotná a zákon v parlamente prejde. „Chceme minimalizovať externé firmy a chceme, aby to tu fungovalo,“ zdôraznil. SNS podľa neho spraví aj všetko pre to, aby získala podporu Smeru-SD a Hlasu-SD pre zákon o mimovládkach. Obsah zákona by sa preto mohol upraviť.

Gröhling kritizoval okrem zákona o mimovládkach i novelu zákona o Fonde na podporu umenia, ktorá hovorí o tom, že o poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia by mala po novom rozhodovať rada fondu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. NAKA zasahuje ako komando
  3. Prezident Miloš Zeman
  4. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti

Otázny Harabin

Danko ďalej v relácii povedal, že SNS má právo nominovať svojho kandidáta do Súdnej rady SR. „Štefana Harabina sme oslovili, chápem niektorých ľudí, že sa boja,“ ozrejmil. Gröhling avizovanej nominácii nerozumie. „Pán Harabin je človek, ktorý tu počas Mečiara rozložil spravodlivosť a súdnictvo,“ podotkol.

V súvislosti s druhým dôchodkovým pilierom hovoril predseda SaS o potrebe chrániť úspory ľudí. Kritizoval úvahy o tom, že by mohli dôchodkové správcovské spoločnosti investovať financie do výstavby diaľnic. „Je dôležitá stabilita Sociálnej poisťovne, musíme hľadať nástroje a niektoré nové modely na jej odľahčenie,“ povedal Danko. V prípade samostatne zárobkovo činných osôb avizoval ponechanie paušálnych výdavkov na súčasnej úrovni.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koalícia je v pohode, máme dobré vzťahy a medzi SNS a Hlasom neexistuje žiadny spor, vyhlásil Danko

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: