Jürgen Klopp, foto:ig/liverpool

Liverpool zvládol šláger a bojuje o LM, Klopp: Nevyhnutné víťazstvo

Futbalisti Liverpoolu si udržujú nádej, že sa v budúcom ročníku predstavia v Lige majstrov. Vo štvrtok zvládli dôležitú dohrávku 34. kola a na pôde veľkého rivala Manchestru United triumfovali 4:2. Aktuálne im patrí 5. priečka so štvorbodovým mankom na Chelsea, majú však duel k dobru.

„The Reds“ dokázali triumfovať na Old Trafforde prvýkrát od roku 2014. O dva zo štyroch gólov sa postaral Roberto Firmino, keď sa presadil v úplnom závere prvého polčasu a potom ihneď po zmene strán. Liverpoolčania tak dokázali odskočiť na 3:1. Brazílčan sa presadil po šestnástich zápasoch. Marcus Rashford gólom v 68. minúte zdramatizoval duel, no upokojujúci štvrtý zásah pridal Mohamed Salah v 90. minúte. „Sme stále v hre, stále smerujeme za cieľom. Dnešné víťazstvo bolo nevyhnutné, bez neho by sme už nemali o čom hovoriť,“ vyhlásil podľa agentúry AFP tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Zdroj: ig/fcliverpool

Duel sa mal pôvodne hrať o 11 dní skôr, no fanúšikovia „červených diablov“ vtrhli krátko pred výkopom na Old Trafford, aby vyjadrili, čo si myslia o vlastníkoch United a projekte Európskej Superligy. Po výtržnostiach stretnutie preložili. Aj vinou toho sa musí Manchester vyrovnať so „šialeným“ tempom, keď v priebehu siedmich dní absolvoval štvrtý zápas. Na absurdnosť kalendára poukázal aj Klopp, ktorý označil program Manchestru za „zločin“.

United iba pred dvoma dňami prehrali s Leicestrom 1:2 a „prihrali“ majstrovský titul mestskému rivalovi City. Tréner Ole Gunnar Solskjaer v porovnaní so zápasom s „líškami“ spravil až desať zmien v zostave, hoci nastúpili opory, s výkonom nebol spokojný. „Súper si zaslúžil zvíťaziť. My sme inkasovali v kľúčových fázach zápasu. Sami sme si privodili náš pád,“ uznal prehru s Liverpoolom nórsky kouč.