eReport.sk
Na snímke zľava predseda HLAS-SD Peter Pellegrini, predseda SNS Andrej Danko
zroj foto: tasr

SNS o stretnutí u prezidentky: Ak R. Fico neodkáže, že si želá takéto stretnutie, nemá nikto právo takéto okrúhle stoly organizovať


Nič nie je isté! SNS čaká na pokyn od premiéra Fica, až potom prikývnu na stretnutie na zmierenie, ktoré organizuje prezidentka Zuzana Čaputová. Koaličná SNS zvolala na pondelok svoj poslanecký klub.

Koaličná rada očakáva definitívne stanovisko od Smeru-SD o účasti alebo neúčasti na stretnutí, na ktoré po atentáte na premiéra pozvala politické strany prezidentka Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„My sme však presvedčení, že pokiaľ nám Robert Fico neodkáže, že si želá takéto stretnutie, nemá nikto právo, takéto okrúhle stoly organizovať,“ uviedla hovorkyňa. Doplnila, že SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tandem hrôzy
  2. Očakávaná reakcia
  3. bratislavský maliar Za stratenými obzormi Peter Cvik Galéria Jána Koniarika
  4. Načisto sme sa zbláznili?

SNS deklarovala, že dôrazne odmieta mediálne hry a špekulácie, ktoré zaznievajú v súvislosti s okrúhlym stolom, ktorý zvolala prezidentka spolu so svojím nástupcom.

Strana opätovne vyjadrila podporu Robertovi Ficovi a Smeru. Za jedinú prioritu aktuálne považuje, aby bol premiér mimo ohrozenia života. „Pokiaľ tomu tak nie je, je absolútne vylúčené, aby sa politický atentát na jeho osobu akokoľvek zneužíval. Predseda SNS Andrej Danko vyzýva na zmier,“ doplnila Škopcová. Kým nie je jasné, že je Fico mimo nejakého ohrozenia, malo by sa podľa SNS mlčať.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SNS o stretnutí u prezidentky: Ak R. Fico neodkáže, že si želá takéto stretnutie, nemá nikto právo takéto okrúhle stoly organizovať

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: