foto redakcia

Trnavčanky z HIT UCM porazili Brusno štvrtý raz v tejto sezóne

Volejbalistky HIT UCM Trnava porazili v dohrávke prvého kola druhej nadstavbovej skupiny súperky z Brusna. Potvrdili tak úlohu favoritiek a za 69 minút získali jednoznačné víťazstvo v pomere 3 : 0 na sety.

HIT UCM Trnava – VK Pirane Brusno 3:0 ( 21, 8, 21 )

Zostavy

HIT UCM Trnava

Mlynarčíková, Pagáčová ( L 2 ), Límová C, Sivičeková, Sukovská, Grófová, Povrazníková, Vydrová ( L 1 ), Jánošíková, Kotuličová, Sadloňová, Rosinská, Jančová

VK Pirane Brusno

Mederly, Rihová, Krajčírová, Tomková, Birčáková, Ramajová, Lipová, Dlhošová ( L 1), Jenatová

Rozhodovali : Sarka, Gerboc

Trvanie zápasu : 69 minút

Záver prvého dejstva rozhodol o osude prvého setu

Na začiatku zápasu sa trnavské volejbalistky málo koncentrovali. Prvé dva útoky nedokázali úspešne zakončiť, preto na úvod prehrávali 0:3. V priebehu setu sa domáce hráčky upokojili a postupne sa na súperky dotiahli. Po prvý raz sa dostali do vedenia 8:7, keď eso Natálie Jánošíkovej zapadlo presne tam, kde bolo treba. Hosťujúce hráčky zabojovali a opäť sa dostali do trojbodového trháku, viedli 10:13. Hitkám sa podarilo vyrovnať a záver setu už patril jednoznačne im. Vytvorili si pohodlný štvorbodový náskok a za stavu 24 : 21 využila úspešným smečom druhý setbal Rosinská.

Rýchly druhý set

Prvý bod si síce pripísali trnavské protihráčky, no to bola ich jediná radosť v tejto časti zápasu. Domáce volejbalistky si vypracovali postupne náskok o tri, neskôr až o sedem bodov, keď viedli 10:3. Trnavčanky jednoznačne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Úspešne zakončovali svoje útoky, výborne vykrývali svoju časť palubovky. V druhom dejstve bola otázkou iba konečná podoba skóre. Hitky mohol motivovať fakt, nepustiť súperky na dvojciferný počet bodov. Keďže od stavu 20:8 už bodovali iba trnavské volejbalistky, vyhrali aj druhý set jednoznačne 25:8.

Úspešná otočka a pohodlné víťazstvo pre HIT UCM

Úvod tretieho setu bol doslova šialený. Kombináciou chýb a zlého príjmu sa hráčky Brusna dostali do trháku 0:6. Po oddychovom čase a dohovore trénera sa Trnavčanky skoncentrovali.  Postupne ukrajovali z náskoku hostiek. Definitívne sa vrátili do priebehu tretieho setu v jeho polovici. Na servise hráčkam pomohla kapitánka Límová. Hitky sa prvý raz v treťom dejstve dostali do vedenia za stavu 11:10, neskôr si vytvorili aj päťbodový náskok a zdalo sa, že je rozhodnuté. Posledný odpor Brusna stačil už iba na dotiahnutie sa na jeden bod. Posledné tri lopty patrili domácim, za stavu 24:21 využili hneď prvý mečbal a pripísali si výhru v troch setoch.