eReport.sk
Lukas Droppan

Piešťanské čajky ovládli extraligu žien


Víťazom Niké extraligy žien v sezóne 2023/2024 sa stali basketbalistky z piešťanského klubu.  Majstrovským hetrikom zakončili mimoriadne úspešnú sezónu, v ktorej zdvihli nad hlavu Alpsko – jadranský pohár,  obsadili druhé miesto na Federálnom pohári a tiež na Slovenskom pohári. V extralige neprehrali ani jeden domáci zápas a ako tretí klub v ére samostatnosti získali titul trikrát za sebou.

Finále bolo nekompromisné

Finálovú sériu proti Slávii Banská Bystrica otvorili Piešťanské čajky vysokým víťazstvom o 30 bodov a ujali sa vedenia v sérii. Na druhý zápas sa presunuli do Banskej Bystrice, kde si basketbalistky z kúpeľného mesta opäť pripísali víťazstvo a náskok zvýšili na 2:0 na zápasy. V treťom zápase využili mečbal a na svoje konto si pripísali tretí titul.

Emócie po zisku majstrovského hetriku

„ Famózne, fantastické, neuveriteľné. Rodilo sa to veľmi ťažko, ale je to doma a ja som nesmierne šťastný a rád, že sme to doklepli do víťazného konca,“ povedal pre oficiálnu klubovú stránku tréner Peter Jankovič, ktorý ostáva na svojom poste aj ďalšiu sezónu.

Dojatá bola aj Anna Jurčeková : „ Mne až na konci došlo, že končím kariéru. Nechcela som takto cez zápas vnímať a nebol na to čas, pretože stretnutie bolo fakt vyrovnané. Až keď som išla striedať mi to došlo. Veľmi sa teším, že sme to takto zvládli.“ Táto 38 – ročná pivotka po viac ako dvadsiatich rokoch končí kariéru v tom najlepšom momente – na vrchole, s titulom majsterky Slovenska a ďalšími úspechmi, ktoré dosiahla v drese Piešťanských Čajok. Reprezentantka Slovenska a jedna s najúspešnejších hráčok v ére samostatnosti získala už 14. titul majsterky Slovenska, druhý s Čajkami.

Fanúšikovia boli hnacím motorom

Vypredaná Diplomat Aréna vytvorila počas posledného zápasu, a nie len počas neho, výbornú atmosféru. Fanúšikovia chodili v hojnom počte počas celej sezóny a pomohli svojmu tímu, ako pomyselný šiesty hráč, k tomuto úspechu.

Ziskom zlata si Čajky vybojovali právo účasti v niektorej zo súťaží pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie v nasledujúcom ročníku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Piešťanské čajky ovládli extraligu žien

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne