eReport.sk
Moderátorka Anna Žitná, foto:fb/a.ž.

Denník N je podľa Žitnej Lučaiovej jedno z najštvavejších médií na scéne a dláždi cestu do pekla


Progresívno-liberálny Denník N sa opätovne predviedol, keď krátko po atentáte na premiéra Fica, pri ktorom len zázrakom neprišiel o život, v článku zavádzal verejnosť o šéfovi ochranky predsedu vlády.

Novinárka Anka Žitná Lučaiová na sociálne sieti krátko okomentovala správanie sa Denníka N po atentáte na premiéra a v statuse zdieľala článok, ktorý sa tejto téme venuje.

Štvavý a zavádzajúci Denník N

„Ak takto má vyzerať sebareflexia z jedného z najštvavejších médií na scéne, potom sme na najlepšej ceste do pekla,“ napísala v krátkosti Žitná Lučaiová v stasue s odkazom na článok z portálu Trend.

Článok Trendu bol reakciou na iný článok Denníka N. „Článok na Denníku N (Šéf štátnej ochranky bol funkcionár Hlasu, pracoval pre Pentu a strážil aj Haščáka) je ukážkovou demonštráciou toho, prečo sa atentátom na premiéra Fica Slovensko dostalo ešte ďalej na cestu, z ktorej pomaly niet návratu,“ píše autor portálu Trend.

Denník N podľa autora Trendu ukazuje akým jedovatým a pritom zároveň kvázi faktickým vie byť novinárske slovo. „Redaktorke Denníka N totiž fakt, že súčasný šéf ochranky predsedu vlády Pavol Krejčí necelé tri roky pracoval v Pente, stojí za to, aby z toho urobila nadpis a aby do nadpisu dala aj meno Haščák. A to v čase a v kontexte, kedy sú emócie spoločnosti rozbúrené, kedy sa rozoberá údajné zlyhanie ochranky a kedy ten istý Denník N vyzýva k upokojeniu atmosféry,“ píše sa ďalej v článku, na ktorý upozornila Žitná Lučaiová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
  3. NAKA zasahuje, polícia SR
  4. Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka
  5. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  6. Zuzana Čaputová
  7. Michal Šimečka
  8. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Autor Trendu je presvedčený, že Denník N sa tým sám usvedčuje z pokrytectva a len názorne ukazuje, že sa ani po 15. máji z ničoho nepoučili. „Pán Krejčí pracoval v Pente v rokoch 1998 až 2001. Svoj pracovný pomer v Pente ukončil pred 23 rokmi! Tento údaj sa v pôvodnej verzii článku na Denníku N neobjavil. Redaktorka ho doplnila až potom, ako sa jej ozvala hovorkyňa Penty a upozornila ju na to. Tento fakt je pritom zásadný, pretože Denník N pokračuje ďalej a v tom istom článku opätovne podsúva, že medzi Hlasom a Pentou existuje údajná blízkosť.“

Zdroj: Facebook – Žitná Lučaiová, Trend

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Denník N je podľa Žitnej Lučaiovej jedno z najštvavejších médií na scéne a dláždi cestu do pekla

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: