eReport.sk
Smer valcuje súperov
Šéf Smeru-SD Robert Fico počas prejavu k zhromaždeného davu na Slavíne v Bratislave. Foto: eReport.

VIDEO Na Slavíne sa zišiel dav, ľudia odmietli politiku vlády. Blaha: Fašizmus sa znova vracia!


Lídri opozičnej strany Smer-SD vyzvali Európsku úniu (EÚ), aby sa stala mierotvorcom na vojnou zasiahnutej Ukrajine. Únia má podľa nich kapacity nastoliť prímerie. Vyhlásil to predseda strany Robert Fico na zhromaždení za mier na bratislavskom vojenskom pamätníku Slavín. Na podujatie prišlo niekoľko stoviek ľudí.

Priamy prenos zo zhromaždenia priniesol portál eReport prostredníctvom svojej facebookovej stránky, kde si môžete pozrieť to, ako to na Slavíne vyzeralo a koľko občanov sa tam zišlo či komentáre bežných ľudí.

VIDEO Zhromaždenie za mier na Ukrajine. Vystúpil Robert Fico a politici z vedenia Smeru

Zdroj: fb/eReport

„EÚ má vnútornú kapacitu na to, aby dokázala v čo najkratšom čase okamžité zastavenie vojnových operácií na Ukrajine a dostala za stôl obe strany konfliktu,“ uviedol. Únia nemá podľa Fica vlastnú zahraničnú politiku a je v „závese“ Spojených štátov amerických.

Predstavitelia Smeru-SD kritizovali vládu SR za dodanie zbraní na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300. „Pomáhajme humanitárne, ale nie takto,“ skonštatoval podpredseda strany Richard Takáč.

Odrazu je hanbou povedať, že chceme sa starať o sociálne práva Slovákov, našich seniorov, našich mladých rodín! Vraj je to hanba! Odrazu je hanba, že nechceme, aby na Slovensku zaznievali banderovské pozdravy ako je Sláva Ukrajine. Jednoducho tu fašizmus nechceme!

Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru a poslanec NR SR.

Podpredseda Ľuboš Blaha vyzval zhromaždený dav, aby sa poďakovali spoločne Červenej armáde. „Poďakujme spoločne ruskému národu, pretože na Slavíne sa musí ďakovať tým, ktorí oslobodili tento národ od fašizmu. A fašizmus sa znova vracia. Zaviedli cenzúru. A pani prezidentka Zuzana Čaputová v paláci najnovšie hovorí, že my sme Ukrajinci. Tak jej odkážme, kto sme,“ spustil temperamentný prejav Blaha a ľudia za potlesku skandovali: „My sme Slováci!“

A Blaha pokračoval: „Odrazu je hanbou povedať, že chceme sa starať o sociálne práva Slovákov, našich seniorov, našich mladých rodín! Vraj je to hanba! Odrazu je hanba, že nechceme, aby na Slovensku zaznievali banderovské pozdravy ako je Sláva Ukrajine. Jednoducho tu fašizmus nechceme! Odrazu je hanbou povedať, že chceme mier, že nechceme posielať zbrane na Ukrajinu, že chceme riešiť chlieb pre Slovákov! Slovensko musí stáť na prvom mieste!“

FOTO Atmosféra počas zhromaždenia občanov na Slavíne, ktoré zvolal Smer-SD

GALÉRIA – Foto: eReport

Spoločne so svojimi straníckymi kolegami vyjadril tiež znepokojenie nad tým, že prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽANO) a predstavitelia vlády hovoria viac o vojne ako o mieri. „Svojimi konkrétnymi činmi podporujú pokračovanie vojny,“ vyhlásili. Tieto svoje postoje zahrnuli aj vo vyhlásení, ktoré chcú adresovať lídrom EÚ.

Na Slavín prišla aj desiatka ľudí, ktorí nesúhlasili s organizovaným podujatím a prišli vyjadriť podporu Ukrajine. V rukách držali ukrajinské vlajky a transparenty proti vojne. Po skončení akcie došlo k slovnej výmene medzi zástupcami oboch skupín.

Na zhromaždení viacero ľudí držalo slovenské vlajky, slogany za mier. V dave sa objavila aj sovietska vlajka. Na Slavín prišla aj desiatka ľudí, ktorí nesúhlasili s organizovaným podujatím a prišli vyjadriť podporu Ukrajine. V rukách držali ukrajinské vlajky a transparenty proti vojne. Po skončení akcie došlo k slovnej výmene medzi zástupcami oboch skupín. Na bezpečnosť dohliadala priamo na mieste štátna i mestská polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
 2. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
 3. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 4. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
 5. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
 6. Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a Marián Kéry.
 7. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 8. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
 9. Protest pred parlamentom bol v réžii strany Smer.
 10. Zuzana Čaputová
 11. Smer valcuje súperov
 12. Dmytro Kuleba
 13. Žena drží ruskú vlajku z okna auta, ktoré je súčasťou dlhého konvoja počas proruského protestu v nemeckom meste Hannover v nedeľu 10. apríla 2022.
 14. Miroslav Žiak opäť exceluje
 15. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Na Slavíne sa zišiel dav, ľudia odmietli politiku vlády. Blaha: Fašizmus sa znova vracia!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: