eReport.sk
A nemá na tom podiel viny aj OĽANO?
Jaroslav Naď a Igor Matovič, bývalí kolegovia, dnes politickí rivali. Zdroj: tasr

Matovič v roli obetného baránka: Musel som odstúpiť teraz, inak by ľudia nedostali svoju pomoc!

Obetoval sa? Bývalý minister financií Igor Matovič (OĽANO) neľutuje, že zostal vo funkcii aj po júlovej výzve strany SaS na jeho odstúpenie. Tvrdí, že pokiaľ by ustúpil bývalému koaličnému partnerovi, veľká časť pomoci občanom by sa do návrhu štátneho rozpočtu na rok 2023 nedostala. Matovič to v piatok povedal na tlačovej konferencii po zrušení jeho poverenia na riadenie rezortu prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Obetoval sa?

Odstúpenie z funkcie Matovič ponúkol, aby zaistil podporu SaS na schválenie štátneho rozpočtu. Súčasťou dohody bolo okrem iného aj zavedenie výdavkových limitov, zrušenie koncesionárskych poplatkov, zvýšenie daní z liehu či prevedenie časti prostriedkov zo všeobecnej pokladničnej správy do kapitol rezortov zdravotníctva a spravodlivosti. 

Rozpočet pomoci?

Matovič pripomenul, že súčasťou rozpočtu sú aj prostriedky na pomoc rodinám s deťmi, pomoc s energiami pre samosprávy, podniky aj domácnosti, zvýšenie platov v zdravotníctve, štátnej správe a školstve či pomoc dôchodcom. „Teoreticky som mohol SaS ustúpiť niekedy v lete. Polovička z toho by nebola,“ myslí si exminister. „Vytrucoval som si to aj za cenu, že nebudem ministrom financií,“ dodal líder OĽANO.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Poslanec NR SR a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
  3. KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.
  4. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví

(Ne)úspešný minister?

Svoje pôsobenie na čele rezortu považuje Matovič za úspešné. Za pozitívum označil napríklad úsporu na IT technológiách vo výške 92 miliónov eur iba rokovaním o zmenách zmlúv s dodávateľmi. Pripomenul tiež zlepšenie výberu dane z pridanej hodnoty, ktoré podľa neho pokryje napríklad zvýšenie pomoci rodinám s deťmi, očkovací bonus pre dôchodcov či stabilizačný príspevok pracovníkom v zdravotníctve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič v roli obetného baránka: Musel som odstúpiť teraz, inak by ľudia nedostali svoju pomoc!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: