Statočný výkon v Bratislave nestačil

Volejbalistky Trnavy nastúpili v treťom štvrťfinálovom zápase play-off na palubovke VKP Bratislava. Ak chceli ešte zabojovať o výhru v sérii hranej na tri víťazné duely, museli byt v hlavnom meste úspešné. Najmä v druhom sete predviedli skvelý koncentrovaný výkon. Nakoniec však lepším Bratislavčankám podľahli 1:3 na sety a cesta sa pre Hitky skončila vo štvrťfinále. Zahrajú si ešte o konečné 7. miesto proti Brusnu.

VKP FTVŠ Bratislava – HIT UCM Trnava 3:1 (11, -23, 16, 11) stav série 3 :0 na zápasy

Zostavy

VKP

Hvozdová, Hudecová, Hrušecká, Dreisigová, Smiešková, Takáčová ( L1), Písečná, Kohútová, Návratová, Hernandezová, Čavojská ( L2)

HIT UCM Trnava

Pagáčová ( L2), Sivičeková, Sukovská, Povrazníková, Vydrová ( L1), Ritterová, Jánošíková, Kotuličová, Rosinská, Jančová, Konárová, Branišová, Truchlá

Rozhodovali : Schimpl, Viktoríni, Lisá

Trvanie zápasu : 91 minút

Veľmi dobrý úvod Trnavčaniek

Hitky nastúpili v pozmenenej zostave oproti minulým zápasom. Do duelu vstúpili sľubne a prvé výmeny patrili im. Vyhrávali 1:3, no v ďalšom pokračovaní setu sa vývoj začal obracať. Najväčšie problémy mali trnavské volejbalistky s príjmom servisu a s prihrávkou. Slabšia úroveň prihrávky dávala lepšiu možnosť domácim hráčkam na úspešnú obranu pri sieti. Preto sa náskok VKP vyšplhal v druhej polovici prvého setu postupne až na dvojciferný rozdiel a nakoniec ho vyhrali 25:11.

Výborný druhý set

V druhom dejstve boli diváci svedkami najkvalitnejšej pasáže zápasu. Zaslúžili sa o to najmä Trnavčanky zlepšenou hrou v poli a nepoddajnosťou. Hráčky oboch mužstiev predviedli niekoľko výborných výmen. Ani jedno z družstiev sa nedostalo na vyšší ako trojbodový rozdiel a body pribúdali viac-menej rovnomerne. Na záver setu vyhrávali domáce hráčky 19:17 aj 23:21, no Hitky skvelo ovládli záver druhého dejstva a sériou štyroch bodov za sebou otočili stav na 23:25 a vyrovnali na 1:1 na sety.

Ďalší priebeh sa zlomil v polovici tretieho dejstva

Podobný vývoj zápasu pokračoval aj naďalej. V útoku sa veľmi dobre darilo Rosinskej, ktorá robila nepríjemnosti obrane súpera svojimi technickými údermi, na ktoré Bratislavčanky nevedeli účinne reagovať. Od stavu 9:9 sa začal zápas otáčať na stranu domácich. Pomohol im k tomu aj servis, ktorý Hitky viackrát nezvládli. Práve v tejto časti zápasu sa rozhodlo o osude duelu. Trnavské volejbalistky nebodovali v deviatich výmenách za sebou. Bodovú stratu už nestiahli a prehrali tretí set 25:16. Úvod ďalšieho setu ešte Trnavčanky zvládli dobre, vyhrávali o dva body, no potom sa zápas vrátil do starých koľají. Napriek snahe a bojovnosti Hitiek mali hráčky VKP zvyšok duelu pod kontrolou. Posledný trnavský bod prišiel po úspešnom bloku. Nasledujúce podanie Truchlej skončilo za outovou čiarou, čo znamenalo premenený mečbal v prospech trnavských súperiek