eReport.sk

Sagan si poriadne zavaril: Po Monaku jazdil opitý pod obraz! Chytila ho polícia

Sagan si poriadne zavaril! Slovenský cyklista Peter Sagan dostal trest za šoférovanie skútra pod vplyvom alkoholu. Súd v Monaku mu v stredu uložil podmienečný trest a zákaz šoférovania na tri mesiace za riskantnú jazdu z 12. mája. Informoval o tom denník Monaco Matin.

Sagan si poriadne zavaril

Policajná hliadka ho podľa zápisnice zastavila o 11.35, pretože jeho jazda prejavovala známky možného vplyvu alkoholu. Následne ho previedla na policajnú stanicu, kde mu namerali 1,46 mg/l alkoholu v krvi (približne 3 promile). Svoje konanie údajne vysvetľoval tým, že strávil noc v klube a ráno mal stretnutie s kamarátom.

Jeho obhajca Thomas Giaccardi na súde tvrdil, že jeho klient sa práve vrátil z USA a vzhľadom na únavu v dôsledku nedostatku spánku a časový posun si neuvedomil, že stále môže mať vysoký podiel zostatkového alkoholu. Giaccardi zároveň uviedol, že dúfa, že jeho klient dostane iba pokutu, pretože pri výkone svojho povolania potrebuje používať auto. Prokurátor však zdôraznil, že trojnásobný majster sveta v cyklistike je športová osobnosť, ktorá by mala ísť príkladom mladým ľuďom. Denník Monaco Matin doplnil, že ide o druhý Saganov prípad šoférovania pod vplyvom alkoholu. Prvý mal pred dvomi rokmi.

Sagan sa kajal

Na situáciu zareagoval videom na sociálnych sieťach: „Chcem povedať, že mi je to nesmierne ľúto. Pokazil som to v chvíľkovej slabosti. Chcem sa ospravedlniť mojej rodine, kamarátom, tímu, sponzorom a každému, kto ma podporuje. Cítim záväzok poučiť sa z tejto situácie a stať sa lepším človekom.“

Sagana čaká od 1. júla pravdepodobne jeho posledná účasť na najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France a v auguste by mal štartovať na MS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sagan si poriadne zavaril: Po Monaku jazdil opitý pod obraz! Chytila ho polícia

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php