eReport.sk
predseda strany Smer-SD a premiér SR Robert Fico,
Predseda strany Smer-SD a premiér SR Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico: Toto bolo bohapusté vyhadzovanie peňazí. Na tomto strašne niekto zarobil


Čo s tým? Premiér R. Fico zverejnil na sociálnej sieti video z pléna parlamentu. O čom hovoril? O tom, ako sa na Slovensku manažovala pandémia covidu, aj o tom, ako sa nakupovali vakcíny, ktoré sa nikdy nespotrebovali. Nakupovali sa aj v čase, kedy sa už vedelo, že sa ani nespotrebujú.

Čo s tým?

Premiér SR v pléne NRSR. Zdroj videa: FB profil R. Fico

Robert Fico hovorí v pléne NR SR o zisteniach Najvyššieho kontrolného úradu. Informuje, že vláda poukázala na veľké a nehospodárne vynakladanie verejných prostriedkov na nákup vakcín proti Covidu 19, ktoré v skutočnosti Slovensko nepotrebuje.

Premiér povedal, že proces dojednávania podmienok pri nákupe vakcín Európskou úniou bol už viacerými významnými inštitúciami podrobený kritike. Napríklad Európskym dvorom audítorov.  

NKÚ skonštatoval, že aj keď v roku 2022 Slovensko nepotrebovalo kúpiť ani jednu jedinú dávku vakcíny, aj napriek tomu nám bolo dodaných ďalších 5,8 milióna dávok, čo stálo 151 miliónov eur.

R. Fico ďalej informuje o tom, že vakcíny nám teraz ležia v skladoch, kde postupne končí ich expirácia. A nielen to, Slovensko má nakontrahované ďalšie množstvá vakcín a aj keď ich nebude chcieť, musí za ne zaplatiť aspoň polovicu.

Premiér Slovenska hovorí, že podľa jeho názoru by mali veľmi spozornieť orgány činné v trestnom konaní a pozrieť sa na to, čo sa to tu vlastne dialo. „Toto bolo bohapusté vyhadzovanie peňazí. Na tomto strašne niekto zarobil. A nielen, že minuli peniaze, ale ešte aj nechali 20 tisíc ľudí zomrieť.

Na otázku Erika Kaliňáka premiér odpovedá, že tieto zmluvy dojednávala Európska komisia a Pfizer a išlo o najväčší nákup vakcín v existencii celej EÚ.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Toto bolo bohapusté vyhadzovanie peňazí. Na tomto strašne niekto zarobil

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne