eReport.sk
Juraj Štubniak
Juraj Štubniak. Zdroj: FB / Juraj Štubniak

Bratislavská kaviareň si ukradla pre seba Slnko v sieti. Juraj Štubniak reaguje


Zdá sa, že najväčšou mediálnou témou soboty je odovzdávanie cien Slnko v sieti. Ceremoniál, ktorý vysielala v piatok večer RTVS sa zmenil na propagandistickú frašku. Režisér Bebjak opäť raz predniesol politický prejav. Slávu umelcov zožala aj prezidentka Čaputová. K slávnostnému večeru sa vyjadril aj známy komentátor aktuálnych udalostí, Juraj Štubniak.

„Kaviareň“ si slávnostnú udalosť ukradla pre seba

Piatkový večer na RTVS patril odovzdávaniu filmových cien Slnko v sieti. Ako už býva v bratislavských umeleckých kruhoch zvykom, „kaviareň“ si túto slávnostnú udalosť ukradla pre seba a urobil z nej estrádu svojich politických postojov. Režisér Bebjak hovoril na pódiu o tom, že súčasná vládna garnitúra šíri strach a dezinformácie a klamstvo. Niekoľkokrát hovoril o slobode. Hovoril o svojom sne, že túto krajinu raz budú viesť ľudia, ktorí majú demokratické cítenie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Ostrá diskusia

Juraj Štubniak sa k odovzdávaniu cien svojsky vyjadril na sociálnej sieti. Napísal toto: „Kedysi som hral epizódnu rolu v Odsúdených, ktoré režíroval režisér Bebjak. Spolupráca bola vynikajúca, pána režiséra som vysoko uznával a vážil si ho. O to ťažšie prijímam fakt, že aj on skĺzol do úrovne úbohého politického aktivistu.

Nikto nikomu nebráni robiť akékoľvek umenie, pán Bebjak. Inak by ste nestáli na tom pódiu pred podobne zúfalým obecenstvom. Robte si naďalej to, čo vy považujete za umenie. Aj zhýralé a dekadentné. Ale nie za štátne peniaze! A len o tie vám všetkým ide. Takže tie kecy o slobode si strčte do…“ uzavrel Juraj Štubniak.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislavská kaviareň si ukradla pre seba Slnko v sieti. Juraj Štubniak reaguje

Odoberať
Upozorniť na
46 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: