útočník Borussie Erling Haaland, foto:tasr

Nezastaviteľný Haaland opäť úradoval: Dortmundu vystrieľal postup do štvrťfinále!

Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšej osemfinálovej domácej odvete remizovali s FC Sevilla 2:2, čo im stačilo na prienik do osmičky po víťazstve 3:2 z prvého duelu v Španielsku.

Zostavy:

Borussia: Hitz – Morey (90.+5 Meunier), Can, Hummels, Schulz (89. Zagadou)
Dahoud, Delaney, Bellingham – Reus, Haaland, T. Hazard (67. Passlack)

Sevilla: Bounou – Navas, Kounde, Carlos, Acuna – Jordan (60. Gomez), Fernando (86. Rakitič),
Rodriguez (79. Torres) – Suso (86. El Haddadi), En-Nesyri, Ocampos (60. de Jong)

Haaland otváral skóre

Dortmund začal opatrne a sústredil sa na brejky. Sevillčania boli aktívni, snažili sa intenzívne zmazať manko, Susova však šanca zostala nevyužitá. Skóre otvoril v 35. minúte nórsky kanonier Erling Braut Haaland, ktorý do odkrytej bránky poslal loptu po spätnej prihrávke od Marca Reusa. Hneď na začiatku druhého polčasu nevyužil veľkú šancu Thorgan Hazard. V 48. minúte dal Haaland druhý gól, ale pomohol si faulom, čo identifikoval VAR. Viderozhodca zostal stále v akcii a na prekvapenie určil predchádzajúci faul na Haalanda a domáci dostali šancu kopať penaltu.

Erling Braut Haaland je nezastaviteľný strelec – Foto: tasr

Dráma až do konca!

Haalandovi ju vyrazil do žrde brankár Yassine Bounou a Nór sa nepresadil ani z dorážky, ale pokutový kop sa po verdikte VAR opakoval, keďže Bounou mal obe nohy pred bránkovou čiarou. Haaland už bol následne úspešný. Hostia znížili v 69. minúte, keď penaltu premenil Youssef En-Nesyri. Domáci mohli pridať ešte viac gólov, ale Sevillu podržal brankár. A tak v nadstavenom čase vyrovnal En-Nesyri, ktorý sa presadil hlavou v malom vápne. Na tretí gól už hosťom nezostal čas.

Radosť hráčov Borussie Dortmund po postupe – Foto: tasr

Pre Haalanda mal zápas proti Seville aj špeciálny podtón. Stal sa najmladším hráčom v histórie Ligy majstrov, ktorý strelil 20 gólov. Prekonal tak aj rekord za najrýchlejšie dosiahnutie tejto méty.