Marcus Rashford, foto:ig/manuntd

United sa vyhupol na čelo, Matič: Toto je pozícia, na ktorú patríme

Futbalisti Manchestru United potvrdili výbornú formu a po utorkovom víťazstve 1:0 na pôde FC Burnley sa vyhupli na čelo tabuľky anglickej Premier League.

Trénera „červených diablov“ Oleho Gunnara Solskjaera tešia zlepšujúce sa výkony mužstva, no upozorňuje, že je iba polovica sezóny a na hodnotenia je priskoro. Hostia mali počas celého zápasu navrch, už v prvom polčase dokázali rozvlniť súperovu sieť, no gól Harryho Maguirea neplatil pre faul na Erika Pietersa. O triumfe United v dohrávke 1. kola rozhodol v 71. minúte tečovaným volejom francúzsky stredopoliar Paul Pogba. Vďaka víťazstvu sa dostali United na čelo tabuľky, kde majú trojbodový náskok pred majstrovským Liverpoolom. Práve s ním sa stretnú v nedeľnom šlágri na Anfielde. „Toto je presne to miesto, kam patríme,“ vyhlásil po zápase Srb Nemanja Matič.

ManUtd sa po odohratí väčšieho počtu stretnutí ocitol na čele Premier League po troch rokoch. V tejto fáze ročníka naposledy viedol tabuľku ešte v sezóne 2012/2013, v ktorej vybojoval majstrovský titul pod vedením Sira Alexa Fergusona. Po odchode legendárneho kouča z lavičky nastal úpadok mužstva, ani také osobnosti ako David Moyes, Louis van Gaal či Jose Mourinho neboli schopní dostať United späť na výslnie. Až bývalý hráč „červených diablov“ Ole Gunnar Solskjaer dokázal vrátiť mužstvo na čelo súťaže,