eReport.sk
Lukáš Machala, generálny riaditeľ služobného úradu Ministerstva kultúry SR. Zdroj: facebook. com

Nová verejnoprávna STVR bude garantom objektivity a nestrannosti, tvrdí Lukáš Machala


Boj o „verejnoprávnu“ televíziu na Slovensku sa skončil, vláda schválila zmeny, ktoré by mali RTVS posunúť dopredu. Zamestnanci a časť zrejme nesprávne informovanej verejnosti sa síce búri, mnohí ale vnímajú situáciu tak, že RTVS už dlhodobo stratila svoju verejnoprávnosť a objektivitu v informovaní. Ak sa toto zmení, vrátane toho, že nová Slovenskú televíziu a rozhlas (STVR) bude mať viac peňazí na svoju činnosť a tvorbu, potom to bolo rozhodnutie správnym smerom.

Antikampaň jeho odhodlanie neovplyvní

Pri tomto všetkom akosi zanikla kampaň, ktorú viedla opozícia voči Lukášovi Machalovi, generálnemu riaditeľovi služobného úradu ministerstva kultúry za jeho sarkastickú poznámku o tom, či je zem vôbec guľatá. Sám Machala to celé vníma ako akúsi antikampaň voči jeho osobe. „Zem nie je plochá doska, to viem aj ja, aj deti na základnej škole. Mnou nedávno použitá hyperbola o jej guľatosti sa stala však terčom posmechu, znevažovania a falošnej interpretácie,“ konštatuje Lukáš Machala v úvode statusu kde priznáva, že je verejne známa osoba, a tak znesie aj istú mieru znevažujúcich mediálnych príspevkov, čo len potvrdzuje, že u nás sloboda slova funguje.

Táto posmešná kampaň má prioritne slúžiť na odpútanie pozornosti od zásadnej diskusie o postavení, smerovaní, financovaní, trhovom potenciálne a diváckej atraktivite verejnoprávnych médií.

Lukáš Machala, generálny riaditeľ služobného úradu Ministerstva kultúry SR

„Som presvedčený, že táto posmešná kampaň má prioritne slúžiť na odpútanie pozornosti od zásadnej diskusie o postavení, smerovaní, financovaní, trhovom potenciálne a diváckej atraktivite verejnoprávnych médií. Čím trhovo silnejšie budú médiá verejnej služby, tým  za kratší podnikateľský  koniec budú ťahať reprezentanti tých médií, ktorí ma cielene zosmiešňujú,“ vysvetľuje Machala, podľa ktorého aj tí novinári verejnoprávnych médií, ktorým sa nepáči, že RTVS, po novom STVR, má byť garantom objektivity a nestrannosti.

Mohlo by vás zaujímať:

„Skrátka koniec novinárskymi aktivizmu a progresivizmu. Povedzme si na to rovinu – súkromné médiá nepotrebujú silnú a atraktívnu verejnoprávnu televíziu ani rozhlas, nakoľko by sa im zmenšil ich vlastný finančný bochník. A potrebujú za každú cenu z cesty odstrániť kohokoľvek, kto im skríži ich  plány. A to aj za cenu straty novinárskej vyváženosti, nestrannosti a priznania si svojej politickej farby,“ prízvukuje Lukáš Machala, ktorý na samý záver dodáva, že keďže o ich zámeroch a pohnútkach veľmi dobre vie, tieto ich pokusy znížiť jeho odhodlanie pomôcť nastaviť nanovo verejnoprávne médiá, ho nijako neovplyvnia.

Zdroj: Telegram / Lukáš Machala

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nová verejnoprávna STVR bude garantom objektivity a nestrannosti, tvrdí Lukáš Machala

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: