Hráči Manchestru United, foto:ig/manunited

Manchester vyrovnal rekord Premier League: Odniesol si to Southampton!

Futbalisti Manchestru United triumfovali v utorňajšom domácom stretnutí 22. kola najvyššej anglickej súťaže nad FC Southampton vysoko 9:0.

Víťazstva sa dočkali po dvoch dueloch a bodovo sa dotiahli na lídra Manchester City, ktorý vedie tabuľku vďaka lepšiemu skóre a má aj dva zápasy k dobru. Zverenci Oleho Gunnara Solksjaera sa postarali o vyrovnanie najvyššieho víťazstva v histórii Premier League. Rovnakým pomerom zdolali ich predchodcovia v drese „červených diablov“ Ipswich Town v roku 1995 a 9:0 uspel aj Leicester City práve nad Southamptonom v októbri 2019. K utorňajšiemu debaklu prispeli aj dve červené karty v radoch hostí, prvú videl už v 2. minúte Alexandre Jankewitz.

Po 90. minútach ukazovala výsledková tabuľa hrozivé číslo

Manchester deklasoval Southampton vysoko 9:0:

Zdroj: fb/united

Wolverhampton Wanderers zvíťazil nad Arsenalom Londýn 2:1. Hostia dohrávali s deviatimi hráčmi, po červených kartách museli odísť predčasne do kabín obranca David Luiz aj brankár Bernd Leno. Faul Luiza potrestal v závere prvého polčasu z pokutového kopu Ruben Neves. O zisku troch bodov pre „vlkov“ rozhodol v 49. minúte Joao Moutinho. Aj v dueli medzi Sheffieldom United a West Bromwichom Albion sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu 2:1. Newcastle United, na lavičke ktorého sedel slovenský brankár Martin Dúbravka, podľahol Crystal Palace.