Ibrahimovič sa stal po návrate z karantény hrdinom v zápase o Miláno

Zlatan Ibrahimovič bol ústrednou postavou milánskeho derby, v ktorom futbalisti AC zdolali v sobotu Inter 2:1 a dostali sa na čelo tabuľky najvyššej talianskej súťaže. Švédsky kanonier strelil oba góly „rossoneri“ a skvelým spôsobom sa vrátil na trávniky po tom, ako mal pred necelým mesiacom pozitívny test na nový koronavírus.

Tridsaťdeväťročný útočník udrel dvakrát v úvodnej štvrťhodine zápasu. V 13. minúte vybojoval jedenástku, ktorú síce nepremenil, ale z následnej dorážky prekonal Samira Handanoviča. O tri minúty neskôr zvýšil na 2:0, keď zblízka napol sieť po prízemnom centri Rafaela Leaoa a tešil sa zo štvrtého gólu v sezóne. Inter mal zhruba pred tisíckou divákov na San Sire viacero dobrých šancí, no premenil len jednu. V 28. minúte znížil Belgičan Romelu Lukaku. „Mrzí nás dnešná prehra. Súper hral dobre, ale mal aj šťastie. Vypracovali sme si veľa šancí, škoda, že sme ich nepremenili. Chlapcom za výkon a bojovnosť nemám čo vyčítať,“ povedal tréner Interu Antonio Conte pre Sky Sport Italia. V drese domácich absentoval slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar, ktorý je po pozitívnom teste na koronavírus v karanténe.

AC Miláno nestratilo v úvodných štyroch ligových zápasoch ani bod a ma skóre 9:1. Celkovo natiahli „červeno-čierni“ sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na 20 zápasov. „Dnešný výsledok na priebehu sezóny nič zásadné nezmení, ale máme samozrejme radosť. Hrali sme rozumne a zodpovedne a odolali sme ich tlaku. Pred nami je však ešte dlhá cesta,“ uviedol tréner AC Stefano Pioli. Futbalisti AC nezískali žiadnu veľkú trofej od roku 2011 a radi by to v tejto sezóne zmenili.

Ibrahimovič ukončil karanténu 9. októbra a v závere zápasu už bol unavený. „Pýtal sa dole, ale ja som ho nepočúval, čo ho nahnevalo. Zvyčajne sa hnevá vtedy, keď ho striedam,“ pousmial sa Pioli: „Je to šampión a jeho pomoc pre náš tím je ťažko nahraditeľná.“ Oba tímy čakajú v priebehu týždňa pohárové povinnosti. Inter sa v stredu predstaví v Lige majstrov proti Mönchengladbachu, AC nastúpi o deň neskôr v Európskej lige na pôde Celticu Glasgow.