eReport.sk
maďarský premiér Viktor Orbán
maďarský premiér Viktor Orbán zdroj: fb

Orbán: Celé Maďarsko sa modlí za Fica, bude chýbať v najdôležitejších mesiacoch


Predseda slovenskej vlády Robert Fico bude chýbať v najdôležitejších mesiacoch. Nebude sa rozhodovať iba o poslancoch Európskeho parlamentu, tieto eurovoľby a voľby amerického prezidenta rozhodnú totiž o otázkach vojny a mieru. Vyhlásil to v piatok v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý dodal, že za Fica, ktorý je medzi životom a smrťou, sa modlia.

,,Pamätám si, keď v Srbsku zastrelili bývalého premiéra Zorana Djindjiča. Tá oblasť Európy bola považovaná za nebezpečný región. Všetci boli vtedy šokovaní a zdesení. Európa teraz dospela tam, že miera násilia stúpla. Nikto sa tomu nesmie čudovať,“ zdôraznil Orbán v súvislosti s atentátom na Fica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žiadny tesný výsledok, ale suverénne víťazstvo! Ficov Smer valcuje súperov
  2. Nemocnica v bratislavskom Ružinove, foto: tasr
  3. Kim Jo-čong

Násilie sa stalo súčasťou každodenného života

Podotkol, že keď sa začala vojna na Ukrajine, vtedy sa z mierovej Európy postupne stávala provojnová. ,,V ponímaní európskych lídrov sa násilie stalo súčasťou každodenného života, keď najprv chcela Európa poslať na Ukrajinu len prilby a teraz posiela už zbrane, pričom sa hovorí aj o posielaní vojakov,“ spresnil.

Maďarsko však podľa slov maďarského premiéra vstúpilo do EÚ preto, lebo verí, že je spoločenstvom, ktorého záujmom je mier.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: Celé Maďarsko sa modlí za Fica, bude chýbať v najdôležitejších mesiacoch

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne