eReport.sk
novozvolený prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini
novozvolený prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini, zdroj: yt

Pellegrini prezradil viac detailov zo stretnutia s premiérom: Robert Fico si pamätá všetko!


Slovensko potrebuje odmietnutie radikalizmu, vytvorenie podmienok pre dialóg a demokratickú politickú súťaž. V nasledujúcich hodinách a dňoch preto, prosím, urobme všetko pre upokojenie občanov, aby nedošlo k ďalšej vyhrotenej situácii. Uviedol novozvolený prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Po atentáte na Roberta Fica sa zmenila rétorika politikov aj celá politická scéna. Predsedovi vlády vyjadrujú podporu aj tí, ktorí mu často nevedeli prísť na meno. Musí sa na Slovensku vždy stať nejaká hrôza, aby sme si uvedomili, čo je dôležité?

Mohlo by vás zaujímať:

Hovoril, čo sa to stalo a ako rýchlo sa to stalo

Premiér si podľa Petra Pellegriniho všetko pamätá a nechápe, ako sa to stalo. Večer v televízii prezradil viac detailov z ich stretnutia. ,,Hovoril, čo sa to stalo a ako rýchlo sa to stalo, a ja som mu, samozrejme, vyjadril podporu a odkaz od všetkých,“ uviedol vo videu Pellegrini. Fico si podľa neho pamätá detaily streľby až po cestu vrtuľníkom a presun do nemocnice.

Celý rozhovor s Petrom Pellegrinim:

Je veľmi dôležité, aby sa vášne v spoločnosti upokojili

Prezidentka Zuzana Čaputová a jej zvolený nástupca Peter Pellegrini by sa mali s lídrami všetkých politických strán stretnúť v utorok popoludní. Chcú tak podľa vlastných slov po pokuse o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Vyzvali tiež všetky strany, aby načas prerušili alebo výrazne utlmili kampaň pred blížiacimi sa eurovoľbami.

Zdroj: fb/Peter Pellegrini/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini prezradil viac detailov zo stretnutia s premiérom: Robert Fico si pamätá všetko!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne