eReport.sk
Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
Vlajka Európy. hoci je viac v povedomí ako vlajka Európskej únie. Ilustračné foto: shutterstock

Európska komisia schválila finančnú podporu pre športové kluby na Slovensku

Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu schvaľuje slovenský program na poskytnutie finančnej pomoci vo výške 8 miliónov eur v prospech profesionálnych športových klubov.

Komisia spresnila, že schválila slovenský program v hodnote osem miliónov eur na podporu športových klubov zúčastňujúcich sa v profesionálnych ligách. Rozhodnutie vlády SR bolo prijaté vzhľadom na vypuknutie a šírenie pandémie nového koronavírusu. Uvedenú schému pomoci schválili na základe dočasného právneho rámca štátnej pomoci, ktorý bol prijatý vlani v marci a následne aj aktualizovaný Európskou komisiou, a ktorý platí pre všetky členské krajiny EÚ. Verejná podpora bude mať formu priamych grantov pre spoločnosti, ktoré zaznamenali výrazný pokles príjmov v dôsledku prepuknutia pandémie a opatrení uložených vládou na obmedzenie šírenia nového koronavírusu.

Cieľom tejto schémy je uspokojiť potreby príjemcov v oblasti likvidity a zaistiť pokračovanie ich činností aj napriek pandemickej situácii. Komisia skonštatovala, že predložená schéma štátnej pomoci je v súlade s jej podmienkami stanovenými v dočasnom právnom rámci. Poskytnutá podpora nepresiahne sumu 800.000 eur pre jednu spoločnosť a bude vyplatená najneskôr do 30. júna 2021. Komisia dospela k záveru, že ide o nevyhnutné, vhodné a primerané opatrenie na odstránenie závažnej poruchy fungovania hospodárstva členského štátu EÚ a na tomto základe schválila toto opatrenie podľa pravidiel EÚ o štátnej pomoci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Európska komisia schválila finančnú podporu pre športové kluby na Slovensku

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php