Atketický klub AŠK Slávia Trnava facebook

Tamara Indrišková získala titul juniorskej majsterky Slovenska!

V nedeľu 5. 5. 2024 boli v Banskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska v chôdzi na 10 kilometrov juniorov a junioriek. V teplom, takmer letnom počasí, obhájila Tamara Indrišková minuloročný titul. Po zimnom triumfe v hale si na svoje konto pripísala už druhý titul v tejto sezóne.

Cenné víťazstvo

Týmto víťazstvom si Indrišková definitívne zabezpečila účasť na augustových Majstrovstvách sveta v atletike do 20 rokov v peruánskej Lime.

Tréner Ľudovít Žambokréthy po pretekoch netajil spokojnosť: „Tamara podala takticky veľmi vyzretý výkon. Po pomalšej prvej päťke dokázala v druhej časti pretekov na posledných troch kilometroch zrýchliť, čím získala výrazný odstup od súperiek, čo stačilo na obhajobu titulu,“ povedal pre stránku Atletického klubu AŠK Slávia Trnava.

Darilo sa aj ďalším trnavským pretekárkam

Medzi dorastenkami získala v chôdzi na 5 kilometrov druhé miesto Sofia Supeková. V kategórii mladších žiačok v chôdzi na 1 kilometer získala Eva Nemcová tretie miesto a Stela Supeková obsadila piate miesto v chôdzi na 3 kilometre medzi staršími žiačkami.